20 שנה להקמת מסלולי לחימה לחרדים
20 שנה להקמת מסלולי לחימה לחרדים צילום: דוברות משרד הביטחון

מנהלת החרדים הצבאית באגף כוח אדם של צה"ל והאגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון ערכו בתל אביב עצרת הוקרה ללוחם החרדי בסימן 20 שנה להקמת מסלולי לחימה לחרדים.

מאות לוחמים חרדים מגדוד 'נצח יהודה' בחטיבת כפיר, פלוגת 'תומר' בחטיבת גבעתי, פלגת 'ח"ץ' בחטיבת הצנחנים, וכן פלגת 'מגיני הנגב' בחיל האוויר השתתפו לאורך היום בסיורי חינוך ייחודיים, ובערב הגיעו לאירוע במעמד נר ראשון של חג החנוכה.

האירוע התקיים במעמד מנכ"ל משרד הביטחון האלוף במיל' אודי אדם, ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז, הרב הראשי ישראל לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, רבני עמותת 'נצח יהודה', מייסד הנח"ל החרדי תא"ל במיל' יהודה דובדבני ונציגי משפחות שכולות של לוחמים חרדים שנפלו במהלך שירותם.

צילום: דוברות משרד הביטחון
צילום: דוברות משרד הביטחון

בינואר 1999 נפתח מסלול נצ"ח יהודה עם 31 לוחמים חרדים ומאז התגייסו אלפים למסלולי נצ"ח השונים. בשנים האחרונות הוקמו שתי מסגרות נוספות המיועדות ללוחמי חי"ר בחטיבת הצנחנים ובחטיבת גבעתי המגייסות אליהן כ-100 לוחמים מדי שנה.

הלוחמים משרתים כיום 32 חודשים, בהם שנתיים שירות צבאי פעיל ביחידות החרדיות ושמונה חודשים של פרק לימודים - שנת המעו"ף (מצוינות, עתיד ופיתוח אישי) המכשיר אותם להשתלבות בשוק התעסוקה האזרחי לאחר השירות.

טוראי משה קורי, חייל חרדי המשרת בפלוגה המבצעית של גדוד נצח יהודה, אמר "בערב זה, אני מרגיש יותר מתמיד גאה להיות חייל, לוחם וחרדי בצה"ל. חיילים חרדים רבים ואני בתוכם משרתים מזה עשרים שנה מתוך תחושת שליחות ועושים את מיטב יכולתנו לשמור על ביטחון עם ישראל. בעצרת ציינו את הערב הראשון של חג החנוכה, אני מאמין כי השירות שלנו בתפקידי לוחמה הוא המשך ישיר לגבורה אותה גילו המכבים בימים ההם".

צילום: דוברות משרד הביטחון
צילום: דוברות משרד הביטחון