תאונת האוטובוס ליד נתב"ג
איש צדיק, איש של מצוות ועזר לכולם

הבת איריס סיפרה כי אביה היה בדרכו חזרה מטיול בירושלים: "הוא היה איש של מצוות ועזר לכולם. אבא נשמה וסבא מדהים עם לב ענק"

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תש"פ

איריס, בתו של אחד ההרוגים בתאונת האוטובוס הקטלנית סמוך לנתב"ג, סיפרה לחדשות 12 בכאב על השעות הקשות ועל אביה.

"חיכו לי ליד הבית שוטר ועובדות סוציאליות, ובגלל שאני הבת הבכורה הוטל עליי לספר לשאר המשפחה. זה קשה ועצוב. הפעם האחרונה שדיברתי איתו הייתה במוצאי שבת", סיפרה איריס. "הייתי אמורה להיפגש איתו היום, הייתי צריכה לבוא לניחום אבלים ודיברנו על זה, הוא שאל מה שלום הילדים ומה קורה עם כולם, איך את מסתדרת. תמיד הוא היה שואל את הדברים האלה".

"לא הספקתי להיפרד ממנו כמו שצריך. כשאנשים חולים והולכים למות אנשים נפרדים מהם. גוש בטון הרג לי את האבא ולא הצלחתי להיפרד". את אביה תיארה כ"איש צדיק, איש של מצוות ועזר לכולם. אבא נשמה וסבא מדהים, נשמה יתרה. לב ענק. זה אובדן עצום עבור המשפחה, אמא שלי שבורה".

"אבא הלך לטייל בירושלים, בדרך חזרה לא ידענו שהוא באוטובוס הזה ואז זה קרה. הוא יצא כרגיל מהבית, הוא היה בן 79 עם רוח צעירה. הוא פנסיונר שאהב לטייל בירושלים, אדם של טבע, לא אדם של רכב או טלפון".

אלכסנדר לייבמן, בן 44 מחיפה, הוא נהג אוטובוס אגד שהיה מעורב בתאונה הקטלנית ליד נתב"ג. במהלך הדיון על הארכת מעצרו של לייבמן, החשוד בגרימת מוות ברשלנות, הוסכם בין הצדדים כי הוא יישאר במעצר עד ליום חמישי ולאחריו יישלח למעצר בית.