אבטחה מוגברת בכנס הלהט"ב באוניברסיטת בר אילן

הנהלת האוניברסיטה טוענת כי המתקפות נגד הכנס שגויות ומיותרות. "טרור הסברתי המבוסס על פייק ניוז".

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תש"פ

אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת בר אילן
צילום: דוברות

אוניברסיטת בר אילן מתגברת את האבטחה לקראת כנס אקדמי המיועד לקהילת המחקר ועוסק בתאוריות להט"ביות-קוויריות שיתקיים ביום רביעי.

באוניברסיטה טוענים כי "קיום הכנס עומד במרכזה של מתקפת 'טרור הסברתית' שמניעים אותה ארגונים קיצונייים המסלפים את המציאות".

"ארגונים כמו ליב"ה וחותם הפכו את הצנזורה והרדיפה האישית לנשק העיקרי שלהם. בשבוע האחרון הם שלחו הודעות בשם האוניברסיטה, זייפו מסמכים רשמיים של האוניברסיטה, הפיצו סרטונים המשמיצים את הנהלת האוניברסיטה וחברי הסגל שלה, הכל כשר מבחינתם במטרה להפעיל לחץ לביטול של כנס אקדמי", טוענים בבר אילן.

עוד מציינים כי בכל חודש מתקיימים באוניברסיטה כ-70 אירועים וכנסים מחקריים ואקדמיים בנושאים מגוונים הנותנים מענה לעשרות דיספלינות מחקריות הפועלות היום במסגרת האוניברסיטה.

"הכנס שעוסק בתאוריות להט"ב-קוויר הוא כנס אקדמי המיועד לקהילת המחקר ולוקחים בו חלק חוקרים ממוסדות אקדמיים מובילים ברחבי הארץ. הנהלת האוניברסיטה מעניקה גיבוי מלא למארגנות הכנס שעומד בקריטריונים האקדמיים הנהוגים באוניברסיטה", נאמר בהודעת המוסד האקדמי.

לגבי האבטחה נכתב כי "לאור המתקפה והיכרות מקדימה עם מרכז ליב"ה ודרך פעולתו האלימה, מערך האבטחה של האירוע ערוך עם כוחות אבטחה מתוגברים ועובד בתיאום מלא עם משטרת ישראל תחנת מסובים המיודעת על הכנס והאיומים. אנו נחושים לקיים את הכנס במתכונתו המתוכננת וללא הפרעות".

מארגון ליב"ה נמסר בתגובה, "אין לנו שום כוונה לבטל את הכנס. להיפך, טוב שאוניברסיטת בר אילן יוצאת מהארון וחושפת בפני ציבור הסטודנטים את פרצופה האמיתי, את הקשר ההדוק שלה עם ארגוני הקרן לישראל חדשה ואת האג'נדה הרדיקלית שלה כארגון לפירוק המשפחה. בעקבות הכנסים הללו, פרש חבר ההנהלה הרב משה הגר מחברותו, וחברי הנהלה נוספים בדרך לפרוש. אנו מבינים את הפאניקה ואת הניסיון המגוחך לדבר על 'אבטחה כבדה' טריק לעוס ומיושן".