רודי ג'וליאני
רודי ג'וליאניצילום: רויטרס

פרקליטו האישי של נשיא ארצות הברית רודי ג'וליאני השמיע ביקורת חריגה על איל ההון היהודי ואיש השמאל ג'ורג' סורוס.

ג'וליאני, ששימש בעבר כראש עיריית ניו יורק, התייחס לסורוס בראיון ל"ניו יורק מגזין" ואמר: "אל תגידו לי שאני אנטישמי אם אני מתנגד לו. סורוס הוא בקושי יהודי. אני הרבה יותר יהודי ממנו. הוא לא הולך לבית הכנסת. הוא אינו תומך בישראל. להפך, הוא אויב של ישראל. הוא אדם איום ונורא".

על פי הדיווח בתאגיד "כאן", ג'וליאני גם טען כי סורוס שולט למעשה בפקידים רבים בממשל האמריקני ומגייס אנשי FBI למען מטרותיו.

לפני שנה הודיעה אוניברסיטת מרכז אירופה (Central European University), שנוסדה לפני 25 שנים בבודפשט ע"י המיליארדר השמאלני ג'ורג' סורוס, כי היא נאלצת לעבור לווינה לאחר שהממשלה לא אפשרה לה להמשיך ולפעול על אדמת הונגריה.

זו הפעם הראשונה שבה אוניברסיטה אולצה לצאת מתחומה של מדינה החברה באיחוד האירופי. ה"וושינגטון פוסט" דיווח לקוראיו כי מדובר באוניברסיטה שנחשבה לטובה ביותר בהונגריה, ולאחת הטובות בעולם.

האוניברסיטה הסבירה שממשלתו של ויקטור אורבן סירבה לקבל הסכם מוצע שהיה מאפשר לאוניברסיטה להמשיך ולקבל סטודנטים חדשים בקמפוס המרכזי בבודפשט. "גירוש שרירותי של אוניברסיטה בעלת שם הוא הפרה בוטה של החופש האקדמי. זהו יום אפל לאירופה ויום אפל להונגריה", נמסר מהאוניברסיטה.