איתי גרנק
איתי גרנקצילום: חזקי ברוך

איתי גרנק, מי שדוחף בשבועות האחרונים לקיום פריימריז לרשימת מפלגת הציונות הדתית, שיגר היום (שלישי) מכתב לאלפי פעילים שבו הוא מותח ביקורת על ההסכם בין הבית היהודי לעוצמה יהודית.

''ההסכם שנחתם ביום שישי, רק ממחיש עד כמה הציבור חייב להתעורר. מדובר בפוליטיקה קטנה מהסוג שהיינו רוצים לשכוח, רק על מנת לשמור על כסאו של מאן דהוא. אם לא נתעורר, נמצא את עצמנו ביום שאחרי הבחירות, ללא מפלגה לציונות הדתית בגלל ציניות זולה", כתב גרנק.

גרנק הסביר מדוע הוא מתנגד לקיומן של שתי רשימות מימין לליכוד, ''בגלל פסילה של אנשי עוצמה ואישור אנשי המשותפת בבג"ץ, אין שום סקר שמראה שצירוף רסיסי המפלגות עובר את אחוז החסימה. וגם אם יהיה סקר שיראה ארבעה מנדטים, אנחנו תמיד מקבלים פחות מהסקרים, בניגוד לליכוד.

"כרגע ישנו לחץ כבד על בצלאל להצטרף דווקא לימין החדש, כדי לפחות לשמור על נציגות לציונות הדתית. במצב שכזה, בטח לשאר רסיסי המפלגות אין סיכוי".

גרנק השווה את נס החנוכה למה שצריך לקרות לציונות הדתית, "רבים מכם חושבים עכשיו בטח שהמצב כבר אבוד. איילת שקד הלכה לימין החדש, ונחתם ההסכם המביש שמזלזל בנו, בין רסיסי המפלגות. כרגע, היחיד שמאמין בזה ומחכה לראות אם הציבור יצטרף זה בצלאל.

''אם נגיע אפילו לכמה אלפי מתפקדים, יהיו פריימריז וכולם יצטרפו. דווקא חנוכה הוא חג שמסמל ניצחון וגבורה שהיה נראה שזה לא אפשרי. אומנם אנחנו הרבים ואנשי המנגנון הם המעטים, אבל דווקא בחנוכה, אין לנו את הפריווילגיה לעמוד ולחכות שמישהו אחר יעשה את הצעד הראשון במקומנו. גם אם אין את כל התנאים, יוצאים לדרך. וכשעושים את הצעד הראשון, הקב"ה אומר לנו – אני כבר אדאג לניסים.

''אבל שום נס לא יתחיל בלי שתאמינו גם במה שכרגע נראה בלתי אפשרי. נכון, זה נראה בלתי אפשרי, אבל אם נגיע לכמות גדולה של מתפקדים זה יקרה בעזרת ה'.

גרנ סיכם, ''אני קורא לכם, בני ובנות הציונות הדתית להצטרף למפקד הציונות הדתית ולהתפקד דווקא עכשיו כי ברור לנו שצריך להחזיר את אמון הציבור. רק הציבור יחליט. ואם תצטרפו ותצרפו אנשים גם נצליח, כי אנחנו הרוב''.