פאנלים סולאריים
פאנלים סולאריים istock

פאנלים אלו הם רכיבים המורכבים מתאי סיליקון, כגון תאי סיליקון רב גבישי או תאי סיליקון חד גבישי או תאים סולאריים דקים.

ישנה תפוקה שונה לכל אחד מסוגי תאי הסיליקון האלו לעיל. לאחר שהבנו מה הם פאנלים סולאריים וממה הם מורכבים, נשאר להבין איך מופק חשמל על ידי פאנלים במערכת הסולארית.

קודם כל, הפקת החשמל על ידי תאים סולאריים, נוצר על ידי תא פוטו חשמלי, אשר פוגע בו האור, וגורם לפליטתה של אנרגיה חשמלית. פליטת האנרגיה החשמלית נוצרת כתוצאה מתגובה בין שני חומרים המצויים בתא הפוטו החשמלי לעיל ואם נחבר הולכה חשמלית לשני החומרים הנ"ל אז נקבל הולכה חשמלית, ותתרחש פגיעת פוטונים בעלי אנרגיה בחומרי הסיליקון. פגיעה זו גורמת ליצירת זרם חשמלי.

פאנל סולארי הוא פאנל המהווה חלק חשוב מהמערכת הסולארית להפקת אנרגיה.

אחריות המוצר והיכן מיוצרים פאנלים סולאריים?

פאנלים סולאריים מגוונים קיימים בשוק הסולארי, בארץ ובעולם.

כפי שיש מערכות סולאריות של חברות שונות, כך יש חברות מגוונות המייצרות פאנלים סולאריים. רצוי לבחור חברה המייצרת פאנלים איכותיים, על מנת שנקבל עמידות לאורך זמן ואיכות גבוהה של הפאנלים המותקנים במערכת הסולארית.

כך, למשל, יש פאנלים עם תו תקן גרמני, אך חלקם מיוצרים בסין וחלקם מיוצרים בגרמניה, ואילו הבדיקה הסופית של המוצר היא בגרמניה, של פאנלים מסוג זה. בנוסף, לפאנלים יש אחריות על המוצר, כך שהיצרן חייב להחליף או לתקן במידה ויש פאנלים פגומים או לקויים, בתקופת האחריות. האחריות על פאנלים היא בדרך כלל למספר שנים, בהתאם לאחריות של כל חברה.

ניקוי של פאנלים במערכת סולארית

ניקוי ותחזוקה שוטפת של פאנלים היא חשובה כדי שהמערכת הסולארית תהיה תקינה לזמן ממושך, ולא תיפגם.

מערכת סולארית תקינה וכן תקינות של הפאנלים, תסייע כדי להפיק חשמל סולארי באופן תקין. כמו כן, מערכת סולארית עם פאנלים המתוחזקים כראוי, תוכל להפיק ניצולת יעילה של הפאנלים הסולאריים בהיקף של עשרות אחוזים. רצוי לנקות את הפאנלים במערכת הסולארית פעם בכמה חודשים, כדי להבטיח את תקינות המערכת ואת יעילותה לאורך זמן. חברת "גרינקו אנרג'י", למשל מספקת שירותי ניקיון ותחזוקה של פאנלים וכן תחזוקה שוטפת של מערכות סולאריות.

רובוטים לניקוי של פאנלים

בארצות הברית פיתחו רובוטים המסייעים לניקיון של פאנלים, פיתוח מעניין המהווה פתרון יעיל לניקיון אפקטיבי של פאנלים, במסגרת תחזוקה שוטפת של המערכת הסולארית. היתרון במערכת אוטומטית , כגון רובוטים, לניקיון פאנלים, היא בניקיון יעיל ויסודי וכן חיסכון במים, באמצעות רובוטים חכמים, המסייעים בניקיון של הפאנלים.

רצוי לשטוף את הפאנלים פעם בכמה חודשים כדי להבטיח את תקינותה של המערכת הסולארית לאורך זמן, למשל פעם אחת בשלושה חודשים, וכן לבצע ביקורת ותחזוקה של המערכת הסולארית ושל הפאנלים הסולאריים.

חברת "גרינקו אנרג'י" מספקת שירותי ביקורת, תחזוקה וניקיון של הפאנלים הסולאריים וכן של המערכת הסולארית עבור הלקוחות, כדי להבטיח את תקינותה של המערכת הסולארית, לאורך זמן ארוך, ולניצול מרבי של יתרונות המערכת הסולארית ושל הפאנלים הסולאריים. בנוסף, ניקיון של הפאנלים הסולאריים יחסוך זמן בטיפול בתיקונים למיניהם, באמצעות תחזוקה שוטפת, עבור המערכת הסולארית, וכך הלקוחות יכולים להיות רגועים שהמערכת הסולארית שהם רכשו מתוחזקת כנדרש.

חברת "גרינקו אנרג'י" מספקת שירותי תחזוקה שוטפים, מדי שנה ללקוחותיה, כדי שלא יצטרכו לדאוג לתקינותה של המערכת ולהנות ממנה לתקופה ארוכה ומשתלמת.