אם אחת נגד משרדי האוצר והחינוך

מרגלית לב טוב, אמא לילד מיוחד בן 12, זעקה היום בוועדת הכספים, "הילד שלי עבר 10 מקומות, למה? אני אשמה שקיבלתי ילד כזה?"

חזקי ברוך , כ"ו בכסלו תש"פ

ועדת הכספים, בראשות ח"כ משה גפני, קיימה היום (שלישי) דיון העברות ארוך נוסף, נוכח ההעברות התקציביות הרבות המונחות לפתחה לקראת תום השנה.

מספר הורים לילדי החינוך המיוחד שהגיעו לדיון נשאו דברים מרגשים, וקראו בדמעות לחברי הוועדה לדאוג לתקצוב עבורם רגע לפני תום שנת התקציב, נוכח המצוקה הקשה בשטח והפגיעה בילדיהם.

מרגלית לב טוב, אמא לילד בעל צרכים מיוחדים זעקה בדיון, "העברתי את הילד שלי 10 מקומות לימוד והוא רק בן 12, למה? כי ככה המדינה שלנו מתנהלת. אני אשמה שקיבלתי ילד כזה? הילד שלי היה באשפוז נפשי שנתיים בגלל מה שקורה במדינה שלנו".

אב לילד בעל צרכים מיוחדים קרא בדמעות, "לא בכיתי כשנפלו לידי חברים בעת שירותי הקרבי. צריך להתחנן בשעת נעילה, האוצר פשוט צוחק עליכם".

אם נוספת לילד עם צרכים מיוחדים קראה לגפני, "יש לך שליחות, לסייע לאנשים הכי חלשים בחברה, הילדים שלא יכולים ללכת, לעמוד, אפילו לדבר. נבחרי הציבור כולכם, אתם שמים על דגלכם לעזור לחלשים, לילדים שלא יכולים לדבר, לתקשר או לבוא לפה לזעוק את זעקתם. אני מתחננת, תעשו את הכל כדי שזה יסתדר עכשיו, והאימהות תוכלנה ללכת לעבוד ולדעת שהילד מקבל את הטיפול במאה אחוז".

יו"ר הוועדה, ח״כ משה גפני השיב להורים, "ישבתי עם אנשי האוצר לגבי הנושא רק אתמול ועדיין לא קיבלתי תשובה חיובית, ניסיתי לשכנע אותם, עדיין לא הצלחתי, כפי שאתם רואים ח"כים רבים תוהים למה אין תקצוב. אני מתחייב לכם לפני כולם, לא ארפה מהעניין הזה עד שזה יסודר״.

יו"ר הוועדה אף ביקר את משרד האוצר, "ההתנהלות שלכם היא הפקרות, עכשיו מביאים ערימות כאלה של חוברות? רגע לפני תום השנה? בושה וחרפה, זה כדי שלא נוכל לעשות סדר ולדאוג למה שצריך לדאוג".

ח״כ מיקי לוי הוסיף "אני רואה את האם הזו מסתובבת פה בכנסת מעל חצי שנה, ולמרות שמדובר לרוב בילדים חרדים, אני מודיע לפרוטוקול מפלגת כחול לבן תתנגד להעברת התקציב היום, עד אשר לא ימצאו פתרון".