ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על רקע סגירת התיק נגד הנער החרדי שהוכה בל"ג בעומר האחרון על ידי שוטרים, טען ח"כ ישראל אייכלר כי המשטרה עסוקה בפוליטיקה במקום למגר את הפשע ברחובות ישראל.

"בימים אלו מדברים על תביעת בין הדין בהאג נגד ישראל על פשעי מלחמה. 'לפוצץ' את הפנים של ילד כזה על המדרכה - זה בדיוק מקרה של פשע מלחמה. אם זה היה בשטחים, כבר היו לא מעט ארגוני שמאל שהיו מקימים קול זעקה ומעבירים תלונה לאו"ם", אמר אייכלר.

"לשוטרי מח"ש לא אכפת מזכויות האדם של ילד חרדי. אם זה היה קורה לילד בצפון תל אביב המדינה הייתה רועשת. המטרה של השלטון המשפטי בישראל היא לדכא את עם התורה. כל ילד חרדי הוא סכנה לתרבות הרעה, שהמתיוונים רוצים להנחיל בכפייה. 'להשכיחם תורתך".

אייכלר התייחס במקביל לאובדן ההרתעה בקרב פושעים אמתיים: "תנסו להזמין משטרה ולדווח שפרצו אליכם הביתה? יגידו לכם להוציא מסמך 'אישור תלונה' לצרכי ביטוח וזהו. הם לא מתעסקים עם כנופיות רחוב ופושעים. עם מה כן? עם סיגריות של ראש הממשלה. זה קל להם. וכמובן להילחם בחרדים שאינו חמושים. כולם מרוצים שמכים בהם באכזריות''.

בדבריו התייחס גם לשריפת ספרי התורה במודיעין עילית. "הרקע להצתת בית הכנסת של באיאן במודיעין עילית פחות חשוב. מה שחשוב זו אוזלת היד והעדר הרתעה מפני פשעים נגד בתי כנסת. צריך להתייחס לכך בדיוק כמו שהם מתייחסים ל'תג מחיר' ביו"ש.

'אלמלא מוראה של מלכות איש את רעהו חיים בלעו'. אי אפשר לחיות במדינה שבה כולם עוסקים בפוליטיקה מכף רגל ועד ראש, במקום להגן על האזרחים. המדינה מאבדת את השלטון על עולם הפשע. הדג רקוב מהראש: כשבית המשפט העליון יקבע אם נתניהו יוכל להתמודד לראשות הממשלה במקום לדון בתיקי פושעים אלימים, גם קצין משטרה מעדיף לעסוק בפוליטיקה מאשר לרדוף אחרי כנופיות פשע", חתם את דבריו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו