ראש העיר ירושלים משה ליאון סוגר את גלריית ברבור

העירייה הוציאה צו סגירה לגלרייה המזוהה עם השמאל הקיצוני. בספטמבר 2020 ייפתח במקום גן ילדים.

עדו בן פורת , כ"ז בכסלו תש"פ

פעילי ימין מפגינים נגד גלריית ברבור
פעילי ימין מפגינים נגד גלריית ברבור
צילום: Lior Mizrahi/Flash90

עיריית ירושלים הוציאה צו סגירה לגלריית ברבור הפועלת בשכונת נחלאות ומזוהה עם השמאל הקיצוני.

לבקשת ראש מנהל החינוך בירושלים והצוותים המקצועיים, ראש העיר משה ליאון הנחה לסגור את הגלרייה בתוך 90 יום ובחודש ספטמבר 2020 ייפתח במקום גן ילדים לאור הגידול במספר הילדים בשכונה.

מנהלת אגף נכסי העירייה, ריטה לדיז'נסקי, שיגרה מכתב לעמותה המפעילה את הגלרייה, בו נכתב "מאחר והנכס נדרש לצורך גן ילדים, החליטה ועדת טרום פרסום שאין מקום להקצאת הנכס לצרכי ציבור, לא לכם ולא לכל גורם אחר.

''הנכם נדרשים... לפנות את הנכס שבנדון לאלתר ולא יאוחר מ-90 ימים מועד קבלת מכתבי זה", הבהירה לדיז'נסקי במכתבה.

גלריית ברבור המזוהה עם השמאל הקיצוני, נתנה במה להרצאות של פעילי "שוברים שתיקה" ואירחה טקס זיכרון ''משותף'' לישראלים ופלסטינים. במקום גם התקיים ערב השקה לספר "נכבה בעברית - יומן מסע פוליטי".

משה ליאון
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

סגנית ראש העיר ירושלים, חגית משה, בירכה: ''קול תורה וציונות ישמע במקום ברבורי השטנה של ברבור. אני שמחה שהמאבק שהייתי שותפה לו עוד מהקדנציה הקודמת הצליח ולכדנו שתי ציפורים במכה אחת. גם תוספת גנים חשובה וגם סגירת גלרייה שהתמחתה בפרובוקציות ופגיעה בשמה של ישראל, במסווה של חופש האומנות.

''במקום ברבור, אגף החינוך בראשותי יפתח שם גני ילדים עבור החינוך הממלכתי דתי. אדאג להאצת המהלכים בשטח לרווחת תושבי נחלאות", הבטיחה משה.

מארגון בצלמו נמסר, ''אנחנו מברכים את ראש העיר משה לאון שמחזיר את הגלרייה לתושבי השכונה. נזכיר שוב שהן ביהמ"ש השלום והן המחוזי קבע שלגלריה אין שום זכות במקום. נמשיך להיאבק למען הזכות של תושבי ירושלים להשתמש בנכסים עירוניים לצרכים שלהם''.