בנט בטקס מסדר כנפיים:
לא ניתן לאנטישמיות של האג להיכנס לקוקפיט

"בשנים הקרובות נחזק את עוצמתו של חיל האוויר ליכולת התקפית חסרת תקדים: יותר קטלני, יותר מדוייק״, הכריז שר הביטחון.

קובי פינקלר , כ"ז בכסלו תש"פ

מסדר כנפיים
מסדר כנפיים
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר הביטחון נפתלי בנט השתתף היום (ד׳) בטקס מסדר כנפיים בבסיס חיל האוויר בחצרים, יחד עם הרמטכ״ל רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין, מפקד בסיס חצרים תא״ל אביעד דגן ומפקד בית הספר לטיסה אל״מ יובל הראל.

בנט הגיב להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג לחקור את ישראל בגין 'פשעי מלחמה'. ״אני יודע, שכשאתם יוצאים לגיחה ומהווים את ידינו הארוכה שפוגעת במדויק במבקשי רעתנו, אתם מתמודדים באופן מופתי בלחץ כבד. ללחץ הזה נוסף בימים האחרונים מרכיב נוסף: בית הדין הבינלאומי בהאג.
אסור שזה ירפה את ידכם.

''אני פונה כאן באופן ברור ללוחמי צה״ל ומפקדיו, בעבר ובהווה: מדינת ישראל תספק כיפת ברזל משפטית לחייליה ולקציניה. אתם מגינים עלינו, אנחנו נגן עליכם. אף חייל ואף מפקד לא יירתע מלהגן על חיי עמו ומשפחתו בגלל בית הדין הצבוע בהאג.

''דעו דבר אחד - למרות שהטיעונים נאמרים בלשון מתפלפלת, כשמפשיטים אותם - נשארת אנטישמיות. לא ניתן לאנטישמיות הזאת להיכנס לקוקפיט. משום שזאת נקודת המוצא של בית הדין, אנחנו נפסיד בכל דיון בו, לא כי עשינו רע, חלילה, אלא פשוט, כי אנחנו מדינת היהודים.

''כל ניסיון שלנו לנסות למצוא חן בעיני הגוף הזה, לפייס אותו ולהתחנף אליו, לא יצלח. בכל פעם שאנחנו ננזפים ע"י העולם הצבוע ומקבלים בהכנעה את נזיפתו, הם רק רוצים עוד''.

שר הביטחון הדגיש בנאומו: ''האג הוא בית היוצר לאנטישמיות מודרנית. ועכשיו, כשהתמונה מתבהרת, אנחנו צריכים להתייחס אליהם ככאלה. אנחנו נילחם בטרור כאילו אין האג ונילחם בהאג כאילו אין טרור. בית הדין בהאג לא עושה צדק, הוא עושה פוליטיקה, הוא עושה אנטישמיות מודרנית. הוא מעודד טרור״.

עוד אמר בנט כי ״בשנים הקרובות אנו נחזק את עוצמתו של חיל האוויר ליכולת התקפית חסרת תקדים: יותר קטלני, יותר מדוייק ובעל זרוע ארוכה יותר, רבת יותר עוצמה, ולטווחים רחוקים יותר״.

השר בירך את הבוגרים וסיכם ״טוב לנו, לאזרחי ישראל שאלו הם חייליה ומפקדיה, וטוב לה שיש לה חיל אוויר עם טייסים ונווטים מצטיינים כאלו. אני מברך את כולכם, ואותנו, שתמריאו בלב אמיץ, שתאחזו בהגא ביד בוטחת ושתובילו את החיל הזה לגבהים חדשים״.