השר בנט במסדר הכנפיים
השר בנט במסדר הכנפיים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בבסיס חיל האוויר בחצרים התקיים היום (רביעי) טקס "מסדר כנפיים", בו הוענקו כנפי הטיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 179.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון נפתלי בנט, הרמטכ"ל אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר עמיקם נורקין.

טקס הסיום נערך בסופן של שלוש שנות הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת הטייס ותואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת "בן-גוריון". החל מהשבוע הבא יוצבו מסיימי הקורס, אשר כעת הינם לוחמי צוות-אוויר, בטייסות השונות בחיל-האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית.

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר למסיימי הקורס, "חיל-האוויר שלנו הוא מהטובים בעולם. לא רק בגלל המטוסים המעולים שלו, אלא גם ובעיקר בגלל האנשים המרכיבים אותו. כל אחד ואחד מכם הוא שותף לעליונות האווירית של ישראל. אתם נושאים באחריות לדבר הקדוש שנקרא ביטחון ישראל. בשנים הקרובות אנו נחזק את עוצמתו של חיל-האוויר ליכולת התקפית חסרת תקדים: יותר קטלני, יותר מדויק ובעל זרוע ארוכה יותר, עוצמתית יותר ולטווחים רחוקים יותר".

הרמטכ"ל, אביב כוכבי, הביע את הערכתו לבוגרים. "ראינו אתכם בכל השלבים, העמדנו אתכם במבחנים רבים, ולמדנו כיצד אתם מתמודדים עם מצבים מורכבים. ראינו, למדנו וקבענו- אתם ראויים להיות טייסים בחיל-האוויר הישראלי. אני מעריך אתכם מאוד ואני גאה בכם מאוד".

"בוגרי מחזור 179- אתם הטובים שבטייסים. ענדו בגאווה את הכנפיים, וזכרו שגאווה אינה היפוכה של צניעות. ענדו את הכנפיים ואיתן את תכונות הקצין והטייס- דוגמה אישית, מופת וערכים. אני מעריך אתכם מאוד, אני גאה בכם מאוד, אני סומך עליכם- מאוד! ועכשיו, עלו למטוס, עלו למסוק, טוסו לשלום ושובו בשלום, חג חנוכה שמח", סיכם הרמטכ"ל.

מפקד חיל-האוויר, האלוף עמיקם נורקין, דיבר על המשמעות העמוקה של הצטרפות למשפחת הטייסים.

"על כתפיה של מורשת אתם הוכשרתם בבית הספר לטיסה, ועתה אתם עומדים להצטרף לחבריכם שעמדו כאן בשנים האחרונות ועתה הם פועלים במגוון חזיתות. לנבחרת הזו אתם מצטרפים. נבחרת לוחמים שחבריה חילצו בדיוק לפני שנה את הכוח המיוחד מעזה, תקפו בחזית ובעומק הזירה הצפונית בכדי למנוע התבססות אויב בקרבת הגבול, ופעלו כתף אל כתף עם פיקוד הדרום במבצע "חגורה שחורה". במבצע הזה - שברנו שיא של דיוק בתכנון ובביצוע. פגענו במחבלים רבים בדרכם לשגר רקטות וטילים, תקפנו תשתיות והגנו על תושבי הדרום".

"אני גאה במקצועיות בה הדברים נעשו - הן בפיקוד הדרום והן בחיל-האוויר. זו פעולה משותפת הנסמכת על אמון הדדי. זו לא תרבות 'סמוך', זהו תהליך איכותי ומקצועי בו שני הצדדים סומכים אחד על השני. זה נכון בהצלחות, וזה נכון גם כשקורות טעויות. גם אתם, בוגרים, תהיו שם, ואני יודע שגם אתם תפגינו את אותה נחישות ומקצוענות", אמר נורקין.

לדבריו, "בעומדנו כאן, טייסות החיל כולן נמצאות במוכנות גבוהה, סוללות ההגנה האווירית פרוסות בגבולות- והחיל כולו דרוך ומוכן. הישגי השנה האחרונה- הן מקור לגאווה עבורי. הרחבנו את מעטפת הביצועים האווירית, העמקנו את השותפות עם גופי צה"ל השונים וחיזקנו את הקשרים עם חיילות האוויר מהעולם. האתגרים שבפתח - הם סיבה טובה לעבודה קשה ובלתי מתפשרת של המשרתים בחיל-האוויר. אני יודע שנעמוד בפני אתגרים מורכבים - אני גם יודע שנוכל להם. עלו והצליחו".

צילום: דובר צה"ל
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו