'מול ה-BDS - להכריז על שנת סן רמו'

לאחר הסכמי אוסלו הכריז משרד החינוך על 'שנת השלום' ותכניות לימודים הותאמו. לנוכח מתקפות ה-BDS נכון להכריז על 'שנת סן-רמו'. דעה

איתמר צור , כ"ח בכסלו תש"פ

'מול ה-BDS - להכריז על שנת סן רמו'-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

מבקשי רעתנו הן במזרח התיכון והן באירופה צוהלים לקריאת בית הדין בהאג לחקור את הדמוקרטיה הישראלית על פשעי מלחמה ביהודה, שומרון ורצועת עזה.

יחד עימם, בני עמנו, מחככים ידיהם בהנאה לכל ציוץ של סמכות משפטית BDSית שטוענת שישראל מבצעת פשעי מלחמה בשטחים כבושים. הרי עצם המגורים של בני דת משה באיזורים הללו מהווה הפרה של החוקים הבינלאומיים ולכן אל להם להיות מופתעים כאשר "לוחם חופש" פלשתינאי רוצח נערה במיטתה או צולף בראשה של תינוקת בעגלה.

בשנת 1936 התכנסה ועדת פיל הבריטית שנועדה לחקור את הגורמים למרד הערבי הגדול בשטחי פלשתינה-א"י. במילים אחרות, מה היה חטאם של היהודים שגרם לערבים לרתוח ולפעול ברצחנות כלפיהם וכלפי נציגי המנדט הבריטי. בוועדה זו העיד דוד בן-גוריון. כשהוא אוחז בספר הספרים אמר כי זהו המנדט שלנו על ארץ ישראל!

לימים יכתוב יו"ר הועדה, הלורד פיל, כי הצהרתו היהודית-ציונית של בן גוריון לא הותירה בו רושם רב, וכהוכחה לכך, הפעולה הראשונה שנעשתה עם התפזרות הוועדה הייתה הגבלת העליה היהודית – מה שלימים התברר כגזר דין מוות ליהודים רבים באירופה ששאפו לעלות למולדת ההיסטורית שלהם.

אז, כמו היום, הטענות הישראליות על "זכותנו ההיסטורית בארץ" המתבססת על פסוקים כגון: "לזרעך אתן את הארץ הזו" או חיזיון העצמות היבשות של יחזקאל יכולים לשכנע רק את המשוכנעים שביננו. הטענה האירופית או של "מובילי הדעה" בעיתון "הארץ" שישראל חייבת לקיים את החוקים והאמנות הבינלאומיים. וכי העברה של אוכלוסייה אזרחית לשטח כבוש הינה פעולה אסורה על פי אמנת ז'נבה הרביעית.

בעוד כשבוע יציין העולם את תחילתו של העשור השלישי. שנת 2020. אנו הישראלים נצטרך כנראה להגן על עצמנו בפני בית הדין בהאג. עלינו להציג בפניהם מסמך משפטי אחד – עליו חתומים נציגי המעצמות ובו נכתב כי הם מסמיכים את המנדט הבריטי להגשמתה של הכרזת בלפור מסיום מלחמת העולם הראשונה – הקמת בית לאומי לעם היהודי בכל שטחי פלשתינה. מדובר במסמך מחייב. מסמך שארגון האומות המאוחדות ירש ועליו לקיימו כלשונו. 100 שנים חלפו, ושום מסמך אחר לא ביטל את החלטת סן-רמו.

לאחר הסכמי אוסלו הוחלט במשרד החינוך להכריז על שנת הלימודים תשנ"ה כ"שנת השלום" ותכניות לימודים שונו בהתאם. כעת, שכתיק החינוך בידי הציונות הדתית, והחזון הציוני עומד תחת מתקפה רבתי של תרבות ההבל – על משרד החינוך להכריז על שנת 2020 כשנת המאה לסן-רמו. השנה בה הכיר העולם בזכותו של העם היהודי על מולדתו ההיסטורית. זהו הקושאן הבינלאומי שדורש העולם.

זהו המסמך שמצהיר הלכה למעשה שיהודה, שומרון ועזה הינם חלק בלתי נפרד משטחי הבית הלאומי של היהודים – ממש כמו שטחי עבר הירדן המזרחי. אז למרות ששטח זה היה כבוש ומסופח במשך 19 שנה על ידי שכנתנו ממזרח, הרי שעל פי החוק זכותנו להקים בשטח זה כמה ערים שנרצה – בהתאם לקצב הגידול של אזרחי ישראל. ותוך כדי בניית ישובים יכולים גדעון לוי, עמירה הס, עודה בשאראת וחבריהם למלמל בעיתון "הארץ" כמה שירצו על "פלסטין הכבושה".