ח"כ מתן כהנא לשר המשפטים: "לאשר את הארכת כהונת הרב שטרן"

ח"כ מתן כהנא פנה לשרי המשפטים והדתות וביקש מהם לפעול באופן מיידי להארכת כהונת רבה הראשי של ירושלים שהגיע לגיל 75.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תש"פ

הרב אריה שטרן
הרב אריה שטרן
צילום: פלאש 90

ח"כ מתן כהנא שלח הבוקר (חמישי) מכתב לשר המשפטים אמיר אוחנה ולשר הדתות יצחק ועקנין ובו ביקש מהשניים לאשר לאלתר את המשך כהונתו של רבה של ירושלים אשר הגיע לגיל 75.

"הרב אריה שטרן מכהן כרבה הראשי האשכנזי של העיר ירושלים החל מחודש אוקטובר 2014, נושא בעול ובכובד ראש את הנהגתה התורנית, הרוחנית והגשמית של העיר, מקדש שם שמים ואהוב על תושבי העיר כולה", כתב כהנא לשרים.

הוא הוסיף כי "הרב שטרן נבחר כנציג הציונות הדתית אך משמש כרב העיר ירושלים על שלל גווניה ועדותיה. אני כותב את הדברים בשם הציבור הרחב אך בעיקר בשם הציונות הדתית: פגיעה בכבוד רבניה אינה פעולה אשר יכולה לעבור לסדר היום. למעשה, אני סבור כי בכל רגע בו נמשכת אי-הארכת כהונתו של הרב שטרן ישנה פגיעה חמורה בכבודה של תורה, בכבוד הציבור ובכבוד רבם".

"לפיכך, אני פונה ומבקש מכם כי התקנה להארכת מינויו תחתם בהקדם האפשרי, ויפה שעה אחת קודם", מסכם כהנא את מכתבו.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

ח"כ כהנא אמר כי "התנהלות שר הדתות בסוגיית הארכת כהונתו של הרב שטרן מדיפה ריח רע של שיקולים פוליטיים אשר אין להם מקום בשירותי הדת של מדינת ישראל. אני מקווה כי שר הדתות יתעשת ויאשר את המשך כהונתו של הרב שטרן כרבה האשכנזי של העיר ירושלים. במציאות הפוליטית הנוכחית אין מקום להתנהלות פוגענית אשר מרחיבה את השסע והפילוג בין המגזרים השונים".