יוסי דגן: "המלחמה בחרם חוצה מפלגות"

​​​​​​​חבר בבית המחוקקים של מרילנד ביקר ביקב טורא, במצפה יוסף ובמפעלים באיזור תעשייה ברקן, ונפגש עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן.

ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תש"פ

רוזנברג ודגן
רוזנברג ודגן
צילום: מועצה אזורית שומרון

סנדי רוזנברג, חבר בבית המחוקקים של מרילנד, הגיע השבוע לסיור בשומרון, זאת כחלק מפעילות יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, המלחמה ב-BDS וחיזוק הקשרים של השומרון בעולם.

רוזנברג ביקר ביקב טורא ובמצפה יוסף, ביקר במפעלים באיזור תעשייה ברקן ונפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שם הם שוחחו על שיתופי פעולה.

רוזנברג התייחס ל-BDS בין השאר להחלטת האיחוד האירופי לסימון מוצרים ולהחלטת בית הדין של האג לחקור פשעי נלחמה ביו"ש, "למדתי הרבה על השומרון, אני אסיר תודה על מה שלמדתי היום ועל המפגש עם אנשים ועל הסיורים במפעלים וביקבים.

"במהלך הסיור נפגשתי עם פלשתינים שעובדים במפעלים כאן באזור בשכר ראוי ותנאים טובים, וזה משהו שהעולם צריך לחגוג, אנשים משגשגים בכל הקהילות באזור. פעלתי רבות נגד ה-BDS בתחום החקיקה. אני מאמין כי נקיים שיתופי פעולה עתידיים בין המועצה אזורית שומרון למרילנד", הוסיף.

יוסי דגן אמר לאחר הביקור: "מצאנו חבר. לשמחתי המאבק ב-BDS שהוא מאבק מוסרי מאין כמותו, חוצה מפלגות. אנחנו נמשיך להפעיל את היכולות שלנו כדי להלחם בדה לגיטימציה ובחרם ברחבי העולם ובכדי לחזק את יהודה ושומרון במלחמת ההסברה הזו".

הסיור נערך כחלק מהמאבק של מועצה אזורית שומרון בדה לגיטימציה ובחרם, ובהחלטת האיחוד האירופי לסימון מוצרים מיו"ש. בחודש האחרון, סיירו בשומרון כ-25 שרים ופרלמנטרים מרחבי העולם וחתמו על עצומה כנגד ההחלטה לסמן מוצרים מיו"ש.

לאחר מכן, יצאה משלחת מיוחדת שכללה ערבים ויהודים בראשות ראש המועצה למעוז ה-BDS, מדריד, כדי להיפגש עם בכירים בפרלמנט ועם סטודנטים במטרה לגייס בכירים למאבק ב-BDS.

ביום שישי האחרון התקיים סיור של שגרירים מהאו"ם ברחבי השומרון. הביקור של רוזנברג הוא חלק בלתי נפרד ממאמצי מועצה אזורית שומרון להילחם באנטישמיות ובתנועת החרם.