הצנחנים משחררי הכותל הדליקו נר חמישי של חנוכה

''זכתה חטיבת הצנחנים להיות זו שתיזכר לנצח כשליחי הדורות להשיב לעם ישראל את ליבו הפועם", אמר רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תש"פ

הצנחנים משחררי הכותל הדליקו נר חמישי של חנוכה-ערוץ 7
הייתה לנו זכות גדולה לחבר את ירושלים מחדש
צילום: הקרן למורשת הכותל

לוחמים מחטיבת הצנחנים שהיו בין משחררי הכותל המערבי במלחמת ששת הימים השתתפו הערב (חמישי) בהדלקת נר חמישי של חנוכה ברחבת הכותל המערבי.

את טקס ההדלקה הובילו רבה של מגדל העמק הרב יצחק דוד גרוסמן, רב הכותל שמואל רבינוביץ, השר לשירותי דת יצחק וקנין, מפקד חטיבה 55 אל"מ יניב בארוט, סמח"ט חטיבה 55 סא'ל דותן רובנר, יו"ר עמותה 55 אלי כהן, מנכ''ל העמותה ליאור סיני ולוחמי העבר יורם זמוש, יקי חץ, יוסף חגואל, יחד עם משפחות הצנחנים.

הרב גרוסמן בירך את עם ישראל ואמר פרק תהילים לשמירתם של כל חיילי צבא ההגנה לישראל. רב הכותל רבינוביץ אמר כי ''הדלקת הנרות עם הצנחנים מהווה ביטוי להוקרה על מסירות נפשם בשחרור הכותל המערבי, ותמיכתם בהנחלת מורשת הכותל המערבי לדור העתיד.

''מכאן אנו מתפללים לשלומם של חיילי צה"ל העושים עבודת קודש בצפון, בדרום ובכל מקום. ה' ישמור צאתם ובואם מעתה ועד עולם. חז"ל אומרים שהקדוש ברוך הוא מגלגל זכות על ידי זכאי. לוחמי הצנחנים, גיבורי ישראל, עומדים בחוד החנית של המאבק על הקמתה ובטחונה של מדינת ישראל.

''זכתה חטיבת הצנחנים להיות זו שתיזכר לנצח כשליחי הדורות להשיב לעם ישראל את ליבו הפועם. לוחמי הצנחנים בעבר ובהווה, בשם עם ישראל כולו, בשם כל הדורות שלא זכו, ובשמנו שזכינו, אני אומר לכם תודה, ומבטיח שנעשה הכל כדי לשמור על המתנה היקרה שהענקתם לנו שמבטאת יותר מכל את המסורת היהודית. את מנהגו של אבא וסבא ואת היותו מקום מאחד ומלכד", הוסיף הרב רבינוביץ.

מח''ט 55 יניב בארוט ציין ''אנו נמצאים במקום מדהים ומרתק, הנכס היקר לנו מכל כבר 2000 שנה הוא הכותל המערבי. זה מתחבר לחג החנוכה שמסמל גבורה וניצחון. אנו עובדים במרץ ונפגשים עוד כמה שבועות שוב להתאמן כדי להיות מוכנים. בשנה שעברה נוספה תוספת מאוד חשובה של הענקת מלגות ע''י אנשי העמותה . זוהי אחת המשימות החשובות ביותר של העמותה. הקושי בלשרת שירות מילואים לצד חיי המשפחה והחיים המקצועיים. אני עוסק בפטנטים, אמל"ח וטכניקות כל היום, אבל בסוף תעמוד לזכותנו אותה רוח המפוארת. זהו האמל"ח החשוב ביותר שיש לנו, האנשים, הרוח וצדקת הרוח.

יו"ר עמותה 55 סא"ל במיל' אלי כהן, אמר כי ''אנחנו נמצאים באיזור הסמוך למקום נס פח השמן. הייתה לנו זכות גדולה לחבר את ירושלים מחדש. יוזמה זו של הדלקת נר מביאה את הדורות החדשים, עם דור הביניים ועם הדורות הוותיקים. כשהייתי ילד כל שבת היינו עולים למגדל הצלפים להסתכל אל עבר הכותל המערבי, והנה זכינו ואנחנו כאן''.