טראמפ
טראמפ Reuters

אזרחי גרמניה סבורים שדווקא הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ מהווה את הסכנה הגדולה ביותר לעולם כיום.

בסקר שנערך על ידי חברת מחקרי דעת הקהל YouGov נשאלו מעל 2000 מאזרחי גרמניה מי לדעתם הוא המנהיג המסוכן ביותר לעולם בתקופה הזו – נשיא רוסיה פוטין, מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, המנהיג העליון של איראן חמינאי, נשיא סין גי'נפינג או הנשיא האמריקאי טראמפ.

התשובה של מרבית הנשאלים היתה דווקא הנשיא טראמפ. 41 אחוזים מהנשאלים בחרו בנשיא האמריקאי כמנהיג המסוכן ביותר לעולם כיום.

במקום השני עמד מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, אחריו פוטין וחמינאי עם 8 אחוזים כל אחד, ואת המקום האחרון תפס נשיא סין עם 7 אחוזים.

בסקר דומה שנערך בשנה שעברה בחרו 48 אחוזים מתושבי גרמניה שהשתתפו במשאל את טראמפ כמנהיג המסוכן ביותר לעולם הנוכחי, כאשר "מתחריו" בסקר הקודם היו נשיא רוסיה פוטין ומנהיג צפון קוריאה קים.

סקר נפרד של מכון קנטאר למחקרי דעת קהל, העלה כי רמת התמיכה בקנצלרית אנדלה מרקל פחתה גם בתוך גרמניה. הסקר העלה כי 57 אחוזים מתושבי גרמניה מביעים אמון "גבוה למדי" בנשיא צרפת עמנואל מקרון, בעוד 53 אחוזים הביעו את אותה רמת תמיכה במרקל.

בשאלה ההפוכה, באיזה מנהיג הם מאמינים פחות, ענו 44 אחוזים "מרקל" בעוד רק 32 אחוזים בחרו במקרון כמנהיג בו הם מאמינים פחות.

89 אחוזים מהנשאלים בחרו כנשיא ארה"ב טראמפ כמנהיג "בעל רמת האמון הנמוכה ביותר" מבחינתם, כאשר לפניו ברשימה נשיא טורקיה ארדואן עם 86 אחוזים וראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון עם 71 אחוזים.