ניו יורק: תוגבר האבטחה בשכונות היהודיות

בעקבות סדרת תקיפות על רקע אנטישמי הודיע ראש עיריית ניו יורק כי תתוגבר האבטחה בשכונות היהודיות.

ניסן צור , ל' בכסלו תש"פ

New York
New York
iStock

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הודיע כי לאחר סדרת אירועים אלימים על רקע אנטישמי, תתוגבר האבטחה בשכונות היהודיות בניו יורק על מנת להגביר את האבטחה על היהודים המתגוררים בהן.

בהודעה שפירסם בחשבון הטוויטר שלו, כתב דה בלאזיו כי "לשנאה אין מקום בעיר שלנו. לאור המתקפות האנטישמיות האחרונות, משטרת ניו יורק תתגבר את הנוכחות שלה בבורו פארק, קראון הייטס וויליאמסבורג. כל מי שמטיל אימה על הקהילה היהודית שלנו, יעמוד בפני משפט צדק. בנוסף לנוכחות המוגברת, יתקיימו ביקורים תכופים יותר בבתי התפילה ואזורים קריטיים אחרים של הקהילה. אנטישמיות היא מתקפה על ערכי העיר שלנו, ואנו נתמודד איתה באופן חזיתי".

בשבועות האחרונים התרחשו מספר תקיפות אלימות נגד יהודים בניו יורק, בעיקר בשכונות בהן מתגוררת מרבית הקהילה היהודית. רק בשבוע האחרון, במהלך חג החנוכה, דווח על חמישה מקרים של תקיפות אלימות על רקע אנטישמי.

בחלק מהמקרים הותקפו יהודים באופן פיזי ואף נזקקו לטיפול רפואי, כאשר התוקפים קיללו אותם במילים בעלות גוון אנטישמי. באחד המקרים הותקף יהודי בן 65 שנחבל בצורה קלה לאחר שעובר אורח בשם סטיבן חורחה, 28, חבט ובעט בו.

שופט בית המשפט במנהטן הורה לשלוח את חורחה לבדיקה פסיכיאטרית. על פי נתוני משטרת ניו יורק, חלה בשנה האחרונה עלייה של 24 אחוזים במספר התקריות על רקע אנטישמי, כאשר בין החודשים ינואר וספטמבר נרשמו 309 תקריות כאלו לעומת 250 תקריות בשנה שעברה.