מנהיג הימין הקיצוני בהולנד: לגרש מהמדינה את התובעת של בית הדין בהאג

חירט וילדרס, יו"ר מפלגת PVV: "לבית הדין הפלילי הבינלאומי אין כאן שום סמכות, הוא מוטה ומתנהג כמוסד פרו-פלסטיני".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ל' בכסלו תש"פ

מנהיג הימין הקיצוני בהולנד: לגרש מהמדינה את התובעת של בית הדין בהאג-ערוץ 7
חירט וילדרס
Reuters

חרט וילדרס, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני בהולנד (PVV), קרא למדינתו לגרש את התובעת הראשית של בית הדין הפלילי הבינלאומי בעיר האג בהולנד בעקבות כוונתה לחקור את ישראל על ''פשעי מלחמה'' שביצעה לטענתה.

"לבית הדין הפלילי הבינלאומי אין כאן שום סמכות, הוא מוטה ומתנהג כמוסד פרו-פלסטיני", תקף וילדרס.

הוא קרא להכריז על התובעת הראשית, פאטו בנסודה, כאישיות בלתי רצויה ולגרש אותה מהולנד.

התובעת פאטו בנסודה
צילום: Eva Plevier, רויטרס

החלטתה של בנסודה לחקור את ישראל על ביצוע ''פשעי מלחמה'' כלפי הפלסטינים עוררה זעם בירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהדלקת נרות בכותל המערבי "נאבקנו לפני 2,000 שנה נגד גזירות אנטישמיות של אנטיוכוס שבא למחוק את זכויותינו. המאבק הזה נמשך 30 שנה וספק אם העם היהודי היה יכול להמשיך את חייו לולא ההתגייסות העצומה שלהם. אנחנו כאן היום בזכות המכבים של אז, אבל המאבק לא הסתיים.

''ביום שישי נתבשרנו שגזירות חדשות מוטלות על העם היהודי - גזירות אנטישמיות של בית הדין הבינלאומי, שבא להגיד לנו שאין לנו זכות לחיות פה ושאם אנחנו פה אנחנו מבצעים פשע מלחמה. אנחנו לא נרכין ראש ונילחם בזה בכל הכלים", הבהיר נתניהו.

שר הביטחון נפתלי בנט אמר בטקס מסדר כנפיים של חיל האוויר כי מדינת ישראל תספק ''כיפת ברזל משפטית'' לכל קצין בעבר או בהווה שבית הדין בהאג יבקש לחקור אותו.

״אני יודע, שכשאתם יוצאים לגיחה ומהווים את ידינו הארוכה שפוגעת במדויק במבקשי רעתנו, אתם מתמודדים באופן מופתי בלחץ כבד. ללחץ הזה נוסף בימים האחרונים מרכיב נוסף: בית הדין הבינלאומי בהאג. אסור שזה ירפה את ידכם.

''אני פונה כאן באופן ברור ללוחמי צה״ל ומפקדיו, בעבר ובהווה: מדינת ישראל תספק כיפת ברזל משפטית לחייליה ולקציניה. אתם מגינים עלינו, אנחנו נגן עליכם. אף חייל ואף מפקד לא יירתע מלהגן על חיי עמו ומשפחתו בגלל בית הדין הצבוע בהאג.

''דעו דבר אחד - למרות שהטיעונים נאמרים בלשון מתפלפלת, כשמפשיטים אותם - נשארת אנטישמיות. לא ניתן לאנטישמיות הזאת להיכנס לקוקפיט. משום שזאת נקודת המוצא של בית הדין, אנחנו נפסיד בכל דיון בו, לא כי עשינו רע, חלילה, אלא פשוט, כי אנחנו מדינת היהודים.

''כל ניסיון שלנו לנסות למצוא חן בעיני הגוף הזה, לפייס אותו ולהתחנף אליו, לא יצלח. בכל פעם שאנחנו ננזפים ע"י העולם הצבוע ומקבלים בהכנעה את נזיפתו, הם רק רוצים עוד''.

שר הביטחון הדגיש בנאומו: ''האג הוא בית היוצר לאנטישמיות מודרנית. ועכשיו, כשהתמונה מתבהרת, אנחנו צריכים להתייחס אליהם ככאלה. אנחנו נילחם בטרור כאילו אין האג ונילחם בהאג כאילו אין טרור. בית הדין בהאג לא עושה צדק, הוא עושה פוליטיקה, הוא עושה אנטישמיות מודרנית. הוא מעודד טרור״.