חילולי השבת
הפגנה נוספת מול ביתו של רון חולדאי בתל אביב

הרב צבי קוסטינר והרב יצחק פנירי הצטרפו למאות המפגינים מול ביתו של חולדאי.

ערוץ 7 , ל' בכסלו תש"פ

מעל 200 איש הגיעו הערב (מוצאי שבת) להפגנת מחאה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, זו הפעם הרביעית.

נזכיר כי ביום שישי פרסמו עשרות רבנים מכתב לחברי מועצות הערים, בו קראו להם לעשות ככל יכולתם על מנת לבלום את המהלך ולא להיות שותפים בקידום 'קוי השבת'.

בהפגנה השבוע השתתפו גם הרב צבי קוסטינר, ראש הישיבה במצפה רמון, והרב יצחק פנירי ראש ישיבת 'עוז ואמונה' שבדרום תל אביב.

הב צבי קוסטינר אמר בהפגנה, "היסוד מתחיל מהציבוריות הישראלית, מהפרהסיא, בפרהסיא תמיד שמרו שבת. ולכן מחלל שבת בפרהסיה זה דין כ"כ חמור מדוע דווקא בפרהסיא? כיוון שזו המהות של השבת, לפרסם את הקדושה , כל מה שעושים בחנוכה זה פרסומי ניסא , לכן חילול שבת בפרהסיא הרבה יותר חמור, כיוון שכל השבת ניתנה לעם ישראל כעם כציבוריות . 'ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם'. זה היסוד".

הרב יצחק פנירי הוסיף בדבריו, "התורה כשקבעה את מלאכת שבת היא אמרה, לא תבערו אש בכל מושבותיכם ביום השבת, התורה הדגישה, השבת זה משהו ששייך לכל ההתיישבות של עם ישראל, זה לא איזה עניין פרטי, זה לא איזה עניין נקודתי, זה לא מישהו בתוך הבית שלו שצריך לשמור עניין מסויים. אם אין שבת בעם ישראל אנחנו לא חיים את החיים הלאומיים שלנו, אז כל עם ישראל לא חי".

יעקב בן חמו, ממארגני המחאה מסר, "למרות מזג האוויר, למרות חנוכה, הגענו גם היום, מעל 200 איש, להגיד לרון חולדאי שאנחנו יודעים שגם אצלו יש פך שמן טהור, ואנחנו פה כבר פעם רביעית ונמשיך לבוא כמה שצריך כדי להזכיר לו את זה, ואנחנו מאמינים שגם הוא יתעשת ויעצור את המהלך האנטי דמוקרטי הזה שמאיים לשנות את צביון המדינה כולה".