זאת הולכת להיות הדיאטה האחרונה שלכם

תשכחו מאימוני כושר מפרכים, מרעב או מספירת קלוריות, הדרך היחידה לצאת ממעגל הדיאטות וההשמנה היא באמצעות בניית שגרת תזונה נכונה.

תוכן שיווקי , א' בטבת תש"פ

זאת הולכת להיות הדיאטה האחרונה שלכם-ערוץ 7
תזונה נכונה
istock

רובנו יודעים מה משמין, מה בריא ואולי גם מה צריך לעשות כדי להרזות, אלא שבפועל לרובנו הידע הזה ממש לא עוזר.

זו מסקנת מומחים רבים בעולם וגם אנשי ה"שביל החדש"- אימון וליווי אישי לבניית שגרת תזונה נכונה מותאמת אישית.

המודעות להשמנה כיום רבה, אנחנו מוצפים בהרבה מידע וחשופים למאות מוצרי דלי קלוריות, מופחתי סוכר, דלי שומן ועוד- ועם זאת שיעור ההשמנה רק הולך ועולה. ברור שלא שם נמצא הפתרון, לא יעזור לנו עוד מוצר דיאטטי, עוד מחקר חדש או עוד הצעה מה נכון לאכול ומה לא. הבעיה ממש לא שם. עודף משקל הוא התנהלות תזונתית לא נכונה שחזרה על עצמה לאורך זמן והפכה להרגל. גם אם נעשה מאמץ כדי לרדת במשקל (ולא חשוב באיזה אופן), במוקדם או במאוחר נתעייף, ואז נחזור להרגלים הקודמים וגם למשקל הקודם (ובדרך כלל עם בונוס).

להרגלים האלה קוראים "שביל". לאנשים שאנחנו פוגשים עם עודף משקל, באופן גורף וללא יוצא מן הכלל, יש "שביל' (הרגלים) שמוביל לעודף משקל. "כמעט כולם רוצים לפתור את התוצאה (עודף המשקל) בעזרת דיאטה, ולא חושבים לפתור את הגורם,שזה למעשה – השביל שהוביל לעודף המשקל. התוצאה, לצערינו, ברורה מראש – הם מתאכזבים "שוב ושוב".

כשאנחנו בדיאטה אנחנו מפעילים את כוח הרצון, אבל בשלב מסוים כוח הרצון יתעייף ואז נעבור למצב של "אני לא בדיאטה", וכש"אני לא בדיאטה" אז אני "משחרר" עד הדיאטה הבאה. כל סבב כזה עולה לנו בכמה קילוגרמים שנשארים איתנו, וגם בלא מעט אכזבה ותסכול. אבל הבעיה החמורה יותר היא שבסבב הבא יהיה לנו קשה יותר לרזות וקל יותר להעלות שוב במשקל.

איך שוברים את המעגל הזה?

כדי שנרד במשקל – וגם נשמור עליו – חייבים להתרחש שני דברים:

לבנות שגרת תזונה

כלומר למקם ארוחות בשעות קבועות ולהרגיל את עצמנו לאכול רק בזמן הארוחות. לבנות הרגל לוקח זמן, אבל לאחר שמטמיעים אותו, זה הופך לקל ונוח.

ליצור איזון תזונתי

עיקר הקושי בירידה במשקל הוא להפחית את צריכת הקלוריות בלי להחסיר ערכים תזונתיים הכרחיים שיגרמו לחשקים ולאיבוד שריר. הפתרון לכך הוא להבין את עקרון "הדלי". דמיינו דלי שצריך למלא אותו בכל יום. זוהי האכילה היומית שלנו. יש לנו שלושה מרכיבים שאתם עלינו למלא את הדלי (מרכיבי המזון): אבנים גדולות (מרכיבי מזון שהגוף זקוק להם במנות גדולות), אבנים קטנות (מרכיבי המזון שצריך במנות קטנות יותר) וחול (מרכיבים שלא כדאי להכניס לגוף). אם נמלא את הדלי קודם כל באבנים הגדולות, יהיה המון מקום לאבנים הקטנות ולחול.

אנחנו נרגיש את זה בצורת חשקים ורעב בלתי נשלט והתוצאה ברורה. לכן יש לבנות סדר יום תזונתי קבוע המותאם לאורח החיים שיבטיח שלא יהיה בו הרבה מקום לאבנים הקטנות ולחול, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בתוכנית הליווי "השביל החדש".

רוצים לדעת עוד על תכנית הדיאטה האחרונה שלכם?

היכנסו השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם