ח"כ מוטי יוגב: לכנס את מרכז הבית היהודי עוד השבוע

"עתיד מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית לא יכול להיקבע בחדרים סגורים. עלינו לחזור לתהליכים ישרים ושקופים", כתב יוגב לרב רפי פרץ.

ערוץ 7 , א' בטבת תש"פ

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: דוברות

ח"כ מוטי יוגב שלח אמש (מוצאי שבת) מכתב רשמי ליו"ר מפלגת הבית היהודי, שר החינוך, הרב רפי פרץ ולחברי נשיאות מרכז המפלגה בדרישה לקיים את כינוס מרכז המפלגה כבר השבוע.

שלוש ההצעות אותן דרש יוגב להעלות הנן אישור או דחייה של ההסכם שנחתם עם עוצמה, מיזוג מפלגות האיחוד הלאומי והבית היהודי, ושיטת בחירת רשימת הבית היהודי לכנסת ה-23.

בפתח מכתבו התריע יוגב, "הבחירות הקרובות עשויות להוביל את נציגותה הפוליטית של הציונות הדתית להעלמות. בשבוע האחרון מיעטתי להתבטא בתקשורת בעניין ההסכם עם עוצמה. במרחק הזמן, ניתן לומר שהאופן בו נחתם ההסכם עם עוצמה יהודית, בדילוג על האיחוד הלאומי, יצר אובדן אמון ציבורי כלפי מפלגת הבית היהודי, בקרב רבים מבוחריה".

לדבריו, "עתיד מפלגת הבית היהודי והציונות הדתית לא יכול להיקבע בחדרים סגורים. עלינו לחזור לתהליכים ישרים ושקופים. ההחלטות וההצבעות, צריכות לחזור לפחות למרכז הבית היהודי, שם עליהן להיעשות באופן חשאי".

"על מרכז הבית היהודי להתכנס כבר השבוע, אסור לנו להתמהמה. הבית היהודי זו מפלגה ציונית, דתית ודמוקרטית. אם נוותר על אחת משלוש הצלעות הללו, אנו עלולים למצוא עצמנו לא עוברים את אחוז החסימה. אני לא רוצה שזה יקרה במשמרת שלנו. ההתמהמהות שלנו, כנציגי הציבור, באיחוד הכוחות הוביל ומוביל לאובדן אמון הציבור. עלינו לכנס את מרכז המפלגה בהקדם , כדי להניע את הציונות הדתית מאוחדת קדימה, בשאיפה לשיתוף הציבור בתהליך, לקראת מערכת הבחירות הקרובה", קבע יוגב.

בהמשך פירט יוגב את ההצעות אותן יש להעלות בפני חברי המרכז:

א. אישור או דחיית ההסכם שנחתם עם מפלגת עוצמה יהודית.

ב. החלטה על איחוד/מיזוג מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, או דחיית החלטה שכזו. צריך לדעת שבלא איחוד שכזה, עלול להיות קולנו אבוד ולא נעבור את אחוז החסימה.

ג. שיטת בחירת הרשימה לכנסת הבאה - בחירות במרכז משותף עם האיחוד הלאומי או בחירות במרכז הבית היהודי או קיבוע הרשימה כפי שנבחרה לפני שנה: 1.הרב רפי פרץ, 2.מוטי יוגב, 3.עידית סילמן, 4. הרב אלי בן דהן, 5.דוידי בן ציון והלאה ושירשורה עם מי שנגיע להסכמי ריצה משותפת לבחירות.

"על ההצבעות כולן להיות חשאיות ויש להיערך לכך", קבע יוגב בסיום מכתבו.