שמחה ורוממות
שמחה ורוממות צילום: שבות אישון

אולפנת בני עקיבא שירת הים ביישוב נווה צוף ציינה את ערב ההתוועדות המסורתי שלה בעפרה אשר כלל מופעים מושקעים של שירה ונגינה של התלמידות, בהובלת הזמרות לאה שבת ואודליה ברלין.

האירוע המיוחד הוקדש לעילוי נשמת ציפי רימל ז"ל ובתה התינוקת נועם רחל, תושבות נווה צוף, אשר נספו בתאונת דרכים קטלנית והשאירו חור גדול בלבם של תושבי המקום.

תחילת המופע הייתה לציון בריחתו מן הכלא הרוסי של רבי שניאור זלמן, מייסד החסידות, וכן לציון יום פטירתו של הרב משה צבי נריה זצ"ל. התפילות והכוונות בערב זה הוקדשו גם לרפואת חיים שילה, בנה של ראש האולפנה הרבנית אביגיל גולדשטיין, אשר נפצע קשה בתאונת דרכים לפני כחודש וחצי.

על הערב ניצחה רינת קיסר, רכזת מגמת מוזיקה באולפנה, בסיועו של שוקי סט מנכ"ל בית הספר, מועצת בנימין, מתנ"ס בנימין ומרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא.

בהתוועדות העלו את כישרונותיהן בשירה ונגינה בנות מגמת מוזיקה באולפנה, ואליהן התלוו השנה הזמרות אודהליה ברלין ולאה שבת והמנחה צביה צור. בשירתן שהייתה תפילה של ממש, הרקיעו הקולות שחקים והביאו את כל קהל הנשים לקום ולצאת בריקודים.

אביגיל גולדשטיין, ראש אולפנת בני עקיבא שירת הים סיכמה את הערב הייחודי: "ה' הושיע המלך יעננו ביום קוראינו - הבעל שם טוב הקדוש לימדנו כי עצבות נועלת שערי שמיים. תפילה פותחת שערים נעולים, והשמחה בכוחה לשבר חומות. עם כל הקושי שאנו מצויים בו, נרים ראשנו ונתרומם.

״בתפילתנו אנו באים לפני הקב"ה כעניים בפתח. יודעים שלא מגיע לנו כלום ויחד עם זאת סמוכים ובטוחים בו, כי הוא היחיד, המנהיג את העולם בהשגחה פרטית מדהימה ואין עוד מלבדו. נתכוון הערב במילים, וננסה לקרוע שערי שמיים דווקא מתוך שמחה ורוממות", הוסיפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו