בית הדין לעבודה
בית הדין לעבודה פלאש 90

סגנית נשיאת בית הדין לעבודה בתל אביב, השופטת אריאלה גילצר כץ, מתחה בהחלטה שנתנה הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על משרד הביטחון ועל התנהלותו בסוגיית הרבש"צים.

"משרד הביטחון עשה דין לעצמו וביזה את החלטת בית הדין ולא הצטרף לפגישת המו"מ בסיבות שונות. לא כך מצופה ממוסדות המדינה", כתבה השופטת בהחלטתה.

בנוסף ביטלה השופטת את הצו שהוציאה בדיון קודם ובו הורתה להקפיא את צעדי המחאה בהם נקטו הרבש"צים לאחרונה.

השופטת חזרה על פסיקתה וחייבה את משרד הביטחון ואף את משרד האוצר להשתתף בפגישות המו"מ, ואף קבעה לו"ז לקיום ישיבות המו"מ. לאור החלטת השופטת כץ, הרבש"צים חוזרים לעיצומים.

לדברי איתמר שרוני, סמנכ"ל ההסתדרות הלאומית, "בעזות מצח, משרד הביטחון ממשיך להתעלם מרכזי הביטחון הצבאיים אשר מגנים בגופם ובנפשם על מיליון אזרחים במדינת ישראל - בשליחות צה״ל ומדינת ישראל. משרד הביטחון ומדינת ישראל עשו דין לעצמם, ביזו את החלטת בית הדין וננזפו על כך מכב׳ סגנית הנשיאה גילצר".

"בית הדין חייב שוב את משרד הביטחון להופיע לפגישות מו״מ אינטנסיביות פעמיים בשבוע למשך חודש ימים. צעדי המחאה של הרבש"צים הותרו ע״י בית הדין ויתחדשו במלוא העוצמה. צה״ל ומשרד הביטחון הם האחראים על ביטחונם של אזרחי ישראל ויפה שעה אחת קודם שיעמדו בהתחייבויות הביטחוניות שלהם וייקחו אחריות על הרבש"צים", מסר עוד שרוני.

ממשרד הביטחון נמסר, "משרד הביטחון מוקיר ומעריך את פועלם של הרבש"צים ואת תרומתם לחיזוק הביטחון ביישובים.לאחרונה גיבש המשרד, יחד עם מרכז המועצות האזוריות, הסכם מעודכן הכולל הגדלה של תקציב ההשתתפות במימון מרכיבי ביטחון ליישובים המעסיקים רבש"צים".

"עמדת המדינה, היתה ונותרה, שהרבש"צים הם עובדי הישובים ועליהם לנהל מו"מ קיבוצי מול מעסיקיהם. אנו לומדים את החלטת בית הדין ונשקול את צעדינו בהתאם", הוסיפו במשרד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו