קונסול ישראל דני דיין: לגדוע את הגל האנטישמי בניו יורק

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק נמצא בדרכו לזירת הפיגוע האנטישמי במונסי, "מגבירים אבטחה בשכונות היהודיות"

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' בטבת תש"פ

קונסול ישראל דני דיין: לגדוע את הגל האנטישמי בניו יורק-ערוץ 7
זירת הפיגוע במונסי
צילום: רויטרס

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, יצא במהלך שעות הבוקר (שעון ניו יורק) לזירת הפיגוע במונסי, שם נדקרו חמישה יהודים במהלך מסיבת חנוכה בבית הרב המקומי.

"לצערנו, פשע שנאה נוסף כנגד יהודים היה רק עניין של זמן ומיקום ולא שאלה של האם. לא ניתן לאנטישמיות להרים את ראשה ונעשה הכל כדי לגדוע את הגל האנטישמי שפוקד את ניו יורק בחודשים האחרונים", אמר דיין בעקבות הפיגוע.

הוא סיפר, "רק ביום שישי האחרון נפגשתי עם מפקד משטרת ניו יורק דרמוט שיי וצוותו לענייני לוט״ר ודנו על הטיפול באירועים המטרידים האחרונים וכבר עכשיו אנחנו נאלצים לטפל באירוע נורא נוסף. המשטרה העלתה את את רמת הכוננות והגבירה את האבטחה בשכונות היהודיות".

"אני שולח חיזוקים לפצועים ומשפחותיהם ומאחל להם רפואה שלמה", סיכם דיין.

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הגיע לביקור בבית הרב במונסי והכריז: "מדובר בטרור, בואו נקרא לדבר בשמו. מדובר בסרטן בגוף הפוליטיקה האמריקנית".

"חוסר הסובלנות, הבורות ושבירת החוק על בסיס דת ואמונות. מדובר באמריקנים הפועלים בטרור נגד אמריקנים אחרים", הוסיף.

מפקד משטרת ניו יורק הודיע כי נגד החשוד בפיגוע בבית הרב במונסי עומדים חמישה אישומים של ניסיון רצח וסעיף אישום של פריצה.

באירוע הקשה נפצעו חמישה מהמשתתפים בהדלקת נרות חנוכה בביתו של רב הקהילה, שניים מהם באורח קשה. החשוד נכנס לביתו של רב חסידי ודקר בני אדם במהלך מסיבת חנוכה שהתרחשה במקום.

האיש שלף סכין מסוג מ'צטה, דקר את הקרבנות ואז נמלט מהמקום ברכב. עוד דווח כי לוחיות הרישוי שלו זוהו והמשטרה פתחה במרדף אחריו שבסופו הוא נתפס. פראמדיקים שהוזעקו למקום טיפלו בפצועים ופינו אותם לבית החולים.