סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן השיב הערב (ראשון) לטענתה של ח"כ סתיו שפיר ולפיה ועדת הכספים אישרה העברת 34 מיליון שקלים עבור מרכזי חוסן ביו"ש, בעוד לעוטף עזה לא הועברו תקציבים.

"שוב סתיו שפיר משקרת לציבור במצח נחושה, מסיתה נגד נפגעי טרור ביו"ש באנטישמיות ושנאה שיכולה להתחרות רק בגרועים שבאויבי ישראל", אמר דגן.

דגן הציג החלטת ממשלה ממאי 2019, בה הוחלט להעביר לכל ארבעת מרכזי החוסן ביהודה ושומרון רק 3.6 מיליון ש"ח בשנה, וזאת על אף שרק בשנה האחרונה אירעו ביו"ש לא פחות מ-5 פיגועי טרור עם נרצחים, ומאות ניסיונות פיגועים בכל המרחב.

"סתיו שפיר שוב זורה חול בעיני הציבור כשכל מטרתה היא פגיעה בתושבי יו"ש, אולם הפעם לקחה שפיר את הנושא צעד קדימה והיא מסיתה נגד נפגעי טרור. יתומים, אלמנות, בני משפחה שראו או חוו פיגועים ועד היום לא השתקמו. זו שנאה שפלה שמעלה תהייה כיצד מישהי כזו יכולה לכהן בכנסת ישראל", הוסיף ראש מועצת שומרון.

יוסי דגן
יוסי דגן צילום: יוני קמפינסקי

עוד אמר דגן כי ''עינינו לא צרה באחינו בדרום, אנחנו שמחים על כל סיוע שמתקבל שם. הניסיון של סתיו שפיר וחבר מרעיה לפלג בין יהודה ושומרון לבין תושבי הדרום לא יצלח".

מרכזי החוסן ביהודה ושומרון הוקמו לפני כשנתיים, ונכון להיום מתוקצבים בפחות ממיליון ש''ח בשנה לכל מרכז. תפקיד מרכזי החוסן הוא להעניק סיוע ותמיכה לנפגעי חרדה בשל אירועי טרור. בכל יו"ש ישנם ארבעה מרכזי חוסן ורק במרכז החוסן בשומרון מטופלים כ-60 נפגעים.