נתניהו נגד ראשי כחול לבן: אחד מושך ימינה, אחד שמאלה, נהיה לי כאב ראש

''אני מדבר עם בני, הוא מדבר עם יאיר, שמדבר עם בוגי, שהולך לגבי", אמר ראש הממשלה בטקס הדלקת נר שמיני של חנוכה.

יוני קמפינסקי , א' בטבת תש"פ | עודכן: 20:26

ראש הממשלה בנימין נתניהו שנאם הערב (ראשון) במסיבת חנוכה של הליכוד בתל אביב, הציע לראשי ''כחול לבן'' לערוך פריימריז במפלגתם.

''גנץ ולפיד, למה אתם לא עושים פריימריז? ממה אתם חוששים? הם מדברים בלי הפסקה על דמוקרטיה, אז תעשו דמוקרטיה אצלכם", אמר נתניהו.

''אני מדבר עם בני, הוא מדבר עם יאיר, שמדבר עם בוגי, שהולך לגבי. אחד מושך ימינה, אחד שמאלה, אחד למטה, אחד למעלה. נהיה לי כאב ראש", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו סיפר: ''לקחתי אדוויל. עשיתי להם פרסום, מקווה שלא יפתחו תיק 9000. בניגוד לקוקפיט ולמפלגות אווירה שסופן להתנדף, אצלנו יש דמוקרטיה אמיתית.

''הבוחרים ורק הבוחרים קובעים מי ינהיג. כך היה בפריימריז וכך יהיה גם בבחירות לכנסת. בדמוקרטיה רק העם מחליט. דמוקרטיה זה שלטון העם, דמוס קרטוס. רק העם מחליט מי ינהיג אותו ולא אף אחד אחר''.

ראש הממשלה התייחס לכוונת בג''ץ לדון בשאלה האם נתניהו יכול לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, ''אני לא מעלה על דעתי שמישהו יתערב ויפגע פגיעה אנושה בדמוקרטיה. זה לא יקרה כי הרוב יחליט בבחירות חופשיות.

''אנחנו הולכים לבחירות ולקראתן זה הזמן שכולנו נתאחד סביב המשימה המרכזית. להביא ים של מנדטים לליכוד. אנחנו בשני במרץ ננצח בגדול, ננצח בענק. ולמה? כי מאות אלפי מצביעי ליכוד שנשארו בבית ולא הלכו להצביע בפעם האחרונה יבואו הפעם לקלפי", אמר נתניהו.

''הם יבואו. אני יודע כי פגשתי אותם בשבועות האחרונים. יופי של אנשים, יופי של מדינה. אנשים חמים שאוהבים את המדינה ואת הארץ. כפרה עליהם. אין עליהם. אני סומך על הליכודניקים שהפעם יצאו להצביע. אנחנו נהיה בשטח. זה תענוג. זה כיף ונעשה את זה. אף אחד לא מתאר לעצמו את ההיקפים''.

נתניהו הוסיף: ''ולמה עוד ננצח? כי הבאנו הישגים אדירים למדינת ישראל. הבאנו את העשור הטוב ביותר בתולדות המדינה. התקשורת שמה צו איסור פרסום על ההישגים שלנו. שואלים למה קיבלנו כאלה אחוזים עצומים בשדרות. התקשורת מנותקת. תראו מה קורה בשדרות, הכפלנו את האוכלוסיה שם. אין יכולת לספק את הביקוש למי שרוצה לגור בשדרות''.

''הפכנו את ישראל למעצמת סייבר, מעצמה טכנולוגית, מעצמה של אכיפה בררנית. אנחנו מונעים מאיראן להתבסס בסוריה כל הזמן", המשיך ראש הממשלה והבטיח ''אנחנו נביא הסכמי שלום עם כמה וכמה מדינות ערב, נביא הכרה אמריקנית בריבונות ישראל על כל היישובים ביהודה ושומרון. נפחית מיסים ונעזור הרבה יותר לעסקים קטנים''.

נתניהו התייחס לכוונתו לבקש חסינות מפני העמדה לדין: ''מה יש ללפיד וגנץ להציע? כלום, נאדה, אפס. הדבר היחיד שמאחד את שלוש המפלגות המוזרות האלה, הגוש ההוא, זה סיסמה אחת: רק לא ביבי. הם כל היום מבלבלים את המוח מול הטלפרומפטר - חסינות, חסינות.

''אני אודיע תוך יומיים על החלטתי, אבל דבר אחד ברור: חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה אלא אבן יסוד בדמוקרטיה. בכל מקרה, יש חסינות אחת שאני מבקש כבר עכשיו- חסינות מפני תעמולת הסרק של גנץ לפיד וחבריהם. אין לי זמן לזה, אני עובד למענכם ולמען המדינה שלנו. זה לא יצליח להם", כך נתניהו.