לוין: נאבקים על עצם הדמוקרטיה

השר לוין במתקפה על החלטת בג"ץ לדון בעתירה נגד נתניהו, "התהליך אותו מנהלת עכשיו מערכת המשפט דומה באופן מבהיל להליך באיראן".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בטבת תש"פ

לוין: נאבקים על עצם הדמוקרטיה-ערוץ 7
יריב לוין
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר יריב לוין תקף הבוקר (שני) בחריפות בפוסט שפרסם בפייסבוק את החלטת נשיאת בית המשפט העליון לקיים מחר דיון בעתירה נגד האפשרות להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו.

"באיזו מדינה שאתם מכירים יושבת קבוצה קטנה של אנשים, שמונו בשיטת חבר מביא חבר, ומחליטה במקום העם מי יהיו רשאים להיות מועמדים בבחירות?", תהה לוין בפתח הדברים, "אני מכיר מדינה כזאת - איראן. שם יושבת מועצה של פנאטים איסלמיסטיים, והיא מסננת את המועמדים ומחליטה מי מהמועמדים יכול להתמודד בבחירות הדמוקרטיות כביכול".

לדבריו, "התהליך אותו מנהלת עכשיו מערכת המשפט דומה באופן מבהיל להליך המתקיים באיראן. יושבים בבג״ץ שלושה אנשים שחושבים שהם אלוהי המוסר והם בעלי החכמה והידע מעל העם. הם לוקחים לעצמם את הסמכות שאין להם, כדי לקבוע מי יכול להתמודד ומי לא".

"אפילו עצם קיום הדיון בבג"ץ זו שערוריה שאין כדוגמתה", קבע לוין, "במדינה דמוקרטית העם קובע מי ינהיג ולא בית המשפט. את העתירה הזו השופטים היו צריכים לסלק על הסף. הם לא נמצאים מעלינו! הם לא נמצאים מעל העם!".

"אולי השופטים הם אנשים נפלאים, אולי, אך שיקול דעתם לא יותר טוב משל אף אחד אחר. לכל שופט ולכל אזרח צריך להיות קול שווה בבחירות. זו הדמוקרטיה, כי אחרת זה ההיפך מדמוקרטיה. זה שלטון השופט", הסביר לוין.

לדבריו, "המאבק עכשיו הוא לא רק על מי ינצח בבחירות. המאבק הוא על עצם קיומה של הדמוקרטיה שלנו. אנחנו נאבק בלי מורא. ביחד נחזק את ראש הממשלה נתניהו. ביחד נשמור על ישראל דמוקרטית!".