צפו: אולם ספורט חדש בהר חברון

אולם ספורט מודרני ומשודרג נחנך בהר חברון במעמד שרת התרבות מירי רגב שהכריזה: "נחיל ריבונות ביהודה ושומרון".

ערוץ 7 , ב' בטבת תש"פ

במעמד שרת התרבות והספורט, תא"ל במיל' מירי רגב, נחנך היום (שני) אולם ספורט חדיש ומקצועי באזור התעשיה "מיתרים" בהר חברון.

הקמת האולם התאפשרה בעזרת שיתוף הפעולה בין מפעל הפיס למשרד התרבות והספורט. האולם עוצב ע"י האדריכל אלעד גיבור, עלות הקמתו מוערכת בכ-17 מיליון שקלים והוא ישתרע על פני 1744 מ"ר.

האולם, המאובזר בכלים וציוד מקצועיים, יכלול בין היתר סטודיו ריקוד, חדרי אפסון, שירותים וחדרי הלבשה ברמת גימור גבוהה.האולם יהיה נגיש ומותאם לאנשים עם מוגבלויות.

המכשור המודרני אשר מאפיין את האולם, כולל רצפת פרקט בחדר החוגים, סלים מתכווננים, וכ-300 כסאות חשמליים ונשלפים החוסכים מקום בטריבונת הישיבה, ואמורים לשמש כתוספת ל-490 מושבים קיימים באירועי תרבות וכנסים אחרים. רצפת האולם היא פוליאוריטאן מוקצף, הנחשבת ליקרה ביותר למגרשי כדורסל.

את המתקן ניתן לראות כבר מרחוק, כשמעין "חללית אליפטית" המכוונת באלכסון השמיימה נמצאת על גג המבנה ונראית ממרחק רב. את הגמלון האליפטי של המבנה מקשט שלט המועצה אשר מואר לקראת שעות הלילה, כמגדלור של התרבות והספורט באזור.

נציין כי מפעל הפיס הוביל את מימון הפרוייקט בסך כולל של 6.4 מיליון ש"ח. מנהל אגף הקצאות במפעל הפיס, קובי בנבניסטי אמר באירוע, "אנחנו שמחים להיות פה היום ולחנוך את אולם הספורט המשודרג במועצה המקומית הר חברון. מפעל הפיס השקיע משאבים רבים בקידום הפרוייקט ושדרוגו כדי להפוך את אולם הספורט למבנה רב תכליתי שיוכל לענות על קשת רחבה יותר של צרכי הרשות המקומית ותושביה. לצורך כך, אישרנו את הגדלת המבנה כך שיוכל לאכלס גם אירועי תרבות, מופעים והצגות ואנחנו בטוחים שתושבי המועצה ייהנו ממנו לעוד שנים רבות".

השרה רגב אמרה באירוע: "מדהים לראות עשייה ופיתוח כזה ביהודה ושומרון ובפרפריה, כל זה בזכות ראש מועצה רציני שעושה הרבה למען הר חברון, נלחם על התקציבים, נפגש עם השרים וכמובן עם ראש הממשלה. אנחנו מאוד מעריכים ומודים לך על כל עשייתך. נמשיך לעשות כדי להפריח את האזור למען התושבים. אנו בונים מתקני ספורט וגם מביאים תרבות לאיזור. נפגשנו באירוע פיוטים בסוסיא ואמרו לנו 'פיוטים זה לא תרבות' אבל אנחנו יודעים שפיוטים זאת תרבות ונמשיך לעשות את זה".

"אולם של 800 מקומות הוא הישג גדול למועצה. כאן יצליחו להביא לידי ביטוי גם אירועי תרבות וגם ספורט. בזכות גיוס תרומות של יוחאי נגד הרבה סיכויים. עמדת במשימה והבאת עוד הרבה מגרשים ומתקני ספורט. יו"ש זה לא סתם חבל ארץ גרים פה אזרחים שצריכים לקבל את אותם תנאים כמו בכל מקום בארץ. אנחנו צריכים לממש את זכותנו על הארץ הזאת ונחיל ריבונות ביהודה ושומרון וגם בבקעת הירדן. הפסטיבלים הם הדרך להוכיח שאנחנו מעריכים אתכם ונמשיך לבנות את הארץ בכל מקום".

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, ציין "לפני שלוש שנים עמדנו כאן יחד עם השרה בהנחת אבן פינה ואנו נרגשים לעמוד כאן כעת ולחנוך את ההיכל הזה שישמש את כלל תושבי ההר לתחומים רבים. תודה לשרת התרבות והספורט מירי רגב שמובילה את מהפכת התרבות והספורט בפרפריה וביהודה ושומרון, ולשותפים היקרים אנשים רבים וטובים מהטוטו, ממשרד השיכון, מהפיס, החטיבה להתיישבות ומשרד נגב גליל".

דמרי הוסיף: "חנוכה הוא חג של הרבה חלומות ורצונות שבסוף מעשה אחד הצליח לסחוף אחריו הרבה אנשים. זהו אומץ להתיישב דווקא בהר חברון. ללכת דווקא במקומות שלא הלכו בהם. גם דרכה של מירי רגב היא אומץ. ללכת נגד הזרם לא במקומות בהם הלכו אחרים. היא השקיעה רבות בפיתוח יהודה ושומרון. ועל כך תודה רבה, שמח שאנו עומדים כמועצה ביעד שהצבנו לעלות קומה באיכות החיים דרך הספורט התרבות התחבורה ועוד בזכות זה הכפלנו בשנים האחרונות את אוכלוסיית הר חברון".טוען....