ח"כ זוהר: "אם נתניהו יבקש חסינות הוא יעשה טוב למדינה"

מפלגת כחול-לבן נערכים לקראת בקשת ראש הממשלה מהכנסת להעניק לו חסינות מפני כתבי האישום נגדו.

ח"כ אבי ניסנקורן הודיע כי הוועדה המסדרת תכונס ביום רביעי לדיון בנושא הקמת ועדת הכנסת.

מטרת המהלך היא להביא להקמת הוועדה באופן שהיא תקיים דיונים בנושא החסינות עוד לפני הבחירות הבאות.

מוקדם יותר חזר בו ראש הממשלה נתניהו מכוונתו למסור הערב (שני) הצהרה בנוגע לחסינות. לפני כן הודיע דוברו הפוליטי של ראש הממשלה כי ימסור הערב בשעה 20:00 הצהרה מיוחדת.

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הבהיר מוקדם יותר בראיון לערוץ 7 כי הוא תומך בהחלטתו המסתמנת של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבקש חסינות מפני העמדה לדין.

"אם נתניהו יבקש חסינות הוא יעשה טוב למדינה ויעשה החלטה טובה גם מבחינתו", הסביר זוהר, "בסופו של יום אף אחד במדינת ישראל לא רוצה שראש הממשלה שלו יהיה בסיטואציה שבה הוא צריך ללכת פעמיים בשבוע למשפט פלילי".

"אנחנו גם צריכים לזכור שאם מתקיים משפט תוך כדי הכהונה של נתניהו יבואו ויאמרו שראש הממשלה מקבל את החלטותיו בהתאם למה שיהיה במשפט שלו או לצרכי המשפט. אני גם מזכיר לכם מה שהיה בפעם הקודמת שהיו כתבי אישום באוויר, הפגנות רבות ליד הבית של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט אני מבטיח לכם שיהיו הפגנות רבות גם ליד בית השופטים של בית משפט המחוזי שאמורים לדון בתיקיו של נתניהו", אמר זוהר.

לדבריו, "אין לי ספק שראש הממשלה יכול להוכיח את חפותו אבל טוב שיעשה את זה רק אחרי תום כהונתו, זה טוב למדינה וזה טוב גם לראש הממשלה".