הרב חיים דרוקמן - דמות מופתית של מסירות לעם ישראל

הרב דרוקמן קיבל את 'אות מופת הדור לחינוך יהודי' על פועלו לאורך השנים. בפרס זכה גם הרב פרופ' שמואל סיראט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בטבת תש"פ

במלון המלך שלמה בירושלים התקיים הערב (שני) טקס הענקת 'אות מופת הדור לחינוך יהודי'.

האות, מיסודה של מכללת ליפשיץ, הוענק ע"י הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוכסיות בארץ ובעולם והמועצה העולמית לחינוך תורני.

שני הזוכים השנה היו הרב חיים דרוקמן שקיבל את אות מופת הדור לחינוך תורני בישראל והרב פרופ' שמואל סיראט שקיבל את אות מופת הדור לחינוך תורני בגולה.

את האותות העניקו רב העיר ירושלים הרב שלמה משה עמאר וראש עיריית ירושלים משה ליאון.

הרב חיים דרוקמן משמש כיום, בין היתר, כיו"ר מרכז רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא ועומד בראש מליאת ההנהלה הארצית של תנועת הנוער בני עקיבא.

בין נימוקי הוועדה למתן הפרס, "על דמותו המופתית כבעל מידות נאצלות, חדור מסירות מוחלטת לחינוך הדור לתורה וליראה ולכל דבר שבקדושה. עניו ושפל רוח, מבין ומאזין, מכיל ומעצים יחידים וקהלים, באמונה ואהבה. על היותו מאמין גדול בחינוך כמכשיר רב עוצמה לתחיית האומה, לבניינה ולתקוות גאולתה....על היותו מסור כולו לכלל ישראל, להקים עולה של תורה בל אתר ואתר, העמיד רבבות תלמידים בארץ ובגולה, במוסדות תורה ובמערכות ארציות, בהרבצת תורת חיים רוויה יראת שמיים וטוהר הלב".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר לרב דרוקמן, "אני ניצב כאן ברגשי ענווה במעמד הענקת אות מופת הדור בחינוך היהודי. יש לנו את הזכות להעניק את האות למורנו ורבנו הרב חיים מאיר דרוקמן שליט"א".

הוא הוסיף כי "במעמד זה אני בוחר לפנות לרב באופן אישי בכמה מילים מהלב ולומר: אתה רואה הרב, אלו הם הפרסים הגדולים והיפים ביותר שאתה קיבלת. כולם כאן גדלו לאורך. ההתיישבות בארץ ישראל היא הפרס שלך. לימוד התורה בישיבות הוא הפרס האמיתי שלך. השאר הם באמת אותות מכובדים אך בסופו של דבר, אתה היום זכית. זכית לראות את הנחת מהמפעל שאתה אחראי עליו, ולאורך נלך".

הרב פרופ' רנה שמואל סיראט שימש במשך שנים כרבה של צרפת. בין נימוקי הוועדה למתן הפרס, " בהערכה לדמותו כהוגה דעות, בעל שיעור קומה, איש של פיוס, שלום ודיאלוג, שהשפעתו הקרינה על המעלה הרוחנית של הקהילה היהודית בצרפת ושל הקהילות היהודיות הפרנקופוניות בישראל מזה חצי מאה. על היותו מופת של מנהיגות יהודית רוחנית, מקור הסמכות המוסרית והדתית.....על כל המאמצים שעשה, על מנת להשרות רוח של פתיחות, דיאלוג והבנה הדדית בין הדתות השונות, לקידום חזון השלום והאהבה לזולת".טוען....