צעקות וקללות
ח"כ קטי שטרית ליו"ר הכנסת: "להרחיק את אחמד טיבי מועדת הכספים"

ח"כ קטי שטרית פנתה ליו"ר הכנסת לאחר שח"כ טיבי כינה אותה 'זְבָּלֶה' בוועדה. "לא ייתכן שחברי כנסת מהימין ירגישו מאוימים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בטבת תש"פ

ח"כ קטי שטרית (הליכוד) פנתה הערב (שני) ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה להרחיק את ח"כ אחמד טיבי מועדת הכספים.

שטרית כותבת לאדלשטיין את תיאור ההתנגשות הקשה שהיתה מוקדם יותר בינה לבין טיבי. "היום, במהלך דיון בועדת הכספים של הכנסת, קרא אחמד טיבי למנכ"ל תנועת רגבים מאיר דויטש 'חלאת המין האנושי, טינופת, זבל' ועוד. ביקשתי מח"כ אחמד טיבי לאפשר לו לדבר, בעקבות כך הפנה אלי ח"כ אחמד טיבי צעקות בערבית.

״כאשר עניתי לו שיפנה אלי בשפה העברית, הוא קרא לעברי: 'תסתמי הפה, מה את אומרת לי לא לדבר בערבית, יא זבל'ה'. לאחר מכן התברר לי שגם צעקותיו בערבית אלי היו 'תסתמי את הפה'".

"קריאה זו מבזה אותי אישית ואת כל חברי הכנסת. התנהגות זאת לא הולמת את משכן הכנסת. צעקות, כינויי גנאי וקללות לא צריכים להישמע כאן ולאיים על אף אחד מחברי הכנסת. בנוסף, ידוע שצעקות אלו מופנות בגלל מחלוקת אידיאולוגית נוקבת. לא ייתכן שחברי כנסת מהימין ירגישו מאוימים בעקבות התנהגות אלימה של ח"כ מהרשימה המשותפת", מוסיפה שטרית.

היא מדגישה שטיבי לא נענש על התנהלותו. "לצערי, ח"כ אחמד טיבי לא הוצא מדיון הוועדה, למרות חריפות המקרה. בימים אלו לא פועלת ועדת האתיקה ואיני יכולה לפנות אליהם עקב הפרת כללי האתיקה הבוטה הזאת. לכן אני קוראת לך, להרחיק את ח"כ אחמד טיבי מדיוני ועדת הכספים עד מועד הבחירות".

לקריאת המכתב של ח"כ שטרית לחצו כאן

העימות החריף בין שטרית וטיבי התרחש בדיון על בקשתו של הח"כ מהרשימה המשותפת להקפיא את "חוק קמיניץ".

ח"כ קטי שטרית (ליכוד) קראה לעבר ח"כ טיבי, "אתה תומך בשהידים בטרוריסטים, אתה תומך. אל תדבר אתי בערבית. אני גדלתי בלוד. אתה תומך בשהידים. מה הוא מדבר אלי בערבית. שידבר אלי בעברית".

ח"כ טיבי השיב, "תסתמי את הפה. מה את אומרת לי אל תדבר בערבית יה זְבָּלֶה".

הרקע לדיון הסוער היה טענות שהעלו חברי הכנסת הערבים לפיהם חברי הליכוד בוועדה מעוניינים להפלות באכיפה בין המגזר הערבי למגזר היהודי.