עלות הבחירות: 1,263,000,000 ש"ח

ח"כ משה גפני: נורא ואיום שמדינה מתוקנת מוציאה מליארדים על דבר מיותר ומבוזבז, מי שאשם הוא ליברמן שחייב לעשות חשבון נפש ומהר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בטבת תש"פ

עלות הבחירות: 1,263,000,000 ש"ח-ערוץ 7
משה גפני
צילום: תומר אפלבאום

עלות הבחירות לכנסת ה-22 ו-23 עומדת על 1,263,000,000 ש''ח. כך נחשף היום (שלישי) בדיון של ועדת הכספים.

הסכום הזה לא כולל עלות מקיפה ועלות יום השבתון במשק בסך של כשישה מיליארד שקלים נוספים.

יו"ר הועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר ''זה דבר נורא ואיום שמדינה מתוקנת הולכת להוציא מליארדים על דבר מיותר ומבוזבז ומי שאשם בזה בפעם השניה זה ליברמן שחייב לעשות חשבון נפש ומהר''.

מוקדם יותר הצהיר גפני כי מפלגת יהדות התורה מחויבת לראש הממשלה בנימין נתניהו ולבלוק מפלגות המחנה הלאומי.

גפני סיפר בועידת "דה מרקר" ורדיו קול ברמה, כי ''יש לי מכנה משותף עם סמוטריץ', רפי פרץ ויש לי גם שיתוף פעולה עם אחמד טיבי. גם עם יאיר לפיד אני מדבר, אבל לא אשב איתו בקואליציה. גם בתקופה שהוא היה שר האוצר וזה היה כישלון גדול, ישבתי ודיברתי איתו".

יו"ר ועדת הכספים הזכיר, "אנחנו הולכים עם הציבור המסורתי עוד מזמן הנאום המפורסם של מרן הרב אלישיב, שאמר בכנס דגל התורה שהציבור המסורתי נמצא בימין.

"אם מחלקים היום, בתמונה הכללית הציבור המסורתי נמצא בימין. אם יהיה שינוי חברתי והציבור המסורתי יעבור למקומות אחרים, זאת שאלה שצריך לדון בה עם הרבנים. אם המצב יהיה כמו שהוא לא נעשה את זה".

״יש ציבור חרדי שהוא מקופח", הוסיף גפני. ''במשרד המשפטים טענו שאי אפשר לעשות העדפה מתקנת לחרדים, כי זה לא דת, גזע ומין. בסוף הצלחתי להעביר חוק להעדפה מתקנת של הציבור החרדי. המדינה מתנהגת בצביעות. היא כאילו רוצה לשלב חרדים, אבל היא רוצה לשנות אותם״.