חוטובלי על הסרטון של קושניר:
דמגוגיה זולה ותעמולה אנטישמית

"ישראל ביתנו לא תקבל מצביע אחד משנאת היהדות ומשימוש בעולם המושגים של שונאי ישראל", אמרה סגנית שר החוץ חוטובלי.

ערוץ 7 , ג' בטבת תש"פ

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), תקפה הערב (שלישי) בחריפות את חבר הכנסת אלכס קושניר מישראל ביתנו שפרסם סרטון הסתה נגד הציבור הדתי והחרדי בישראל, סביב הלכות ה"נידה".

"הסרטון של ח"כ קושניר הוא שילוב רע בין דמגוגיה זולה לתעמולה אנטישמית. ישראל ביתנו לא תקבל מצביע אחד משנאת היהדות ומשימוש בעולם המושגים של שונאי ישראל", אמרה.

ח״כ משה אבוטבול (ש"ס) תקף גם הוא את קושניר, "מצער לראות ח"כ ששימש בעברו אף כמנכ"ל משרד הקליטה ואמור לפחות כלפי חוץ להיות ממלכתי כלפי כל הציבורים בישראל, מוציא סרטון שכולו דברי בלע הבל ושטות, ומגלה לכולם את בורותו הקשה בכל הקשור לעולם החרדי".

"לאחר שתקפתי אותו על הסרטון הקשה הקודם, תירץ לי מר קושניר שמדובר בסרטון ישן, והנה מתברר שהבחור לא למד דבר ולא שכח דבר ולמרות הביקורת הקשה שוב הוציא סרטון עם ניחוח אנטישמי המזכיר את הגויים ששנאו את היהודים בברית המועצות של אז", הוסיף, "בהעדר דרך וכיוון לישראל ביתנו, הם משתמשים בנשק הישן והחלול של שנאת החרדים. הציבור יודע את תרומתו הברוכה של המגזר החרדי ויודע להבחין ולזהות פוליטיקה זולה".

קושניר פרסם בצהרים (שלישי) סרטון הסתה שבו אמר "רוצים חידה? מה עושה רב שיש לו ספק לגבי טהרה של אישה אחרי נידה? התשובה היא שהוא שולח אותה עם הפניה לבדיקה אצל אחות בקופת חולים. חברים, זו לא בדיחה. קופות החולים מסבסדות את הבדיקות האלה, התור נקבע מעכשיו לעכשיו – והתוצאה מדווחת לרב.

''זה קורה על חשבון תקציב הבריאות. זה קורה על חשבון אותם אנשים ששוכבים במסדרונות בבתי החולים. זה קורה על חשבון אלה שמחכים לבדיקות רפואיות חודשים. זה קורה על חשבון אלה שמחכים לחיסון לשפעת”.

“תגידו לי, התחרפנתם? מה יהיה השלב הבא? תשלחו אנשים לקולונוסקופיה כדי לוודא שהם אכלו כשר? או תעצרו אנשים ברחוב כדי לוודא שיש להם ברית מילה? אנחנו חייבים לעצור את זה. חייבים לעצור את הכפיה הזו”, הוסיף קושניר.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, הגיב, ''הסרטון הבא מבית היוצר של ליברמן - רבנים שוחטים ילדים של גויים ומשתמשים בדמם לאפיית מצות. הלוואי ויכולתי לחשוב שהשקרים האלה נובעים מבורות. אבל הם נובעים משנאה. אנטישמיות קלאסית במדינת היהודים. בושה".