יעקב אשר: "אל תגעו לנו בפך השמן הטהור"

במהלך טקס חנוכת בית הספר החרדי בשכונת אחיסמך בלוד, קרא ח"כ יעקב אשר למדינה שלא להתערב בתכני החינוך החרדי.

מיכל לוי , ד' בטבת תש"פ

לאחר שנים של עיכובים, החיים החרדיים החלו לפרוח בשכונת אחיסמך בלוד. אתמול (שלישי) התקיים טקס חנוכת מבנה בית הספר 'בית יעקב' בשכונה.

במעמד השתתפו רבני השכונה, חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, מנכ"ל החינוך העצמאי אליעזר סורוצקין ובכירי עיריית לוד.

ח"כ אשר נשא דברים והזכיר כי "אפשר לומר על שכונת אחיסמך ש'ראשיתו מצער', כולנו זוכרים שהיו הרבה עיכובים ובעיות בשלבי התכנון וההקמה, אבל בעז"ה 'אחריתו ישגה מאד', כי אנחנו נמצאים כבר בשלב הראשון של השכונה המתפתחת הזו שתהיה גאווה לעיר לוד".

הוא החמיא לראש העיר יאיר רביבו. "צריך להכיר תודה מיוחדת לראש העיר לוד כי היו לו חששות כשהוא נבחר איך הדברים בהקמת השכונה יתקדמו, אבל הבטחנו לראש העיר לוד שנעמוד לצידו ונסייע בכל ענייני הפיתוח של העיר והקמת השכונה ואכן - אפשר להציג אינספור עדויות איך בעיקר בוועדת הכספים ובשאר הועדות פעלנו לטובת הצלחת העיר לוד. וכמים פנים אל פנים - אנחנו מקבלים מראש העיר את כל מה שהובטח לנו ואת כל מה שסוכם באופן יוצא מהכלל".

"ועל כך אנו אומרים: 'ברוך אומר ועושה' - צריך לציין לשבח את לשכת ראש העיר והצוות המקצועי, שלמרות כל מגוון הדעות, הוויכוחים שהיו בתחילת הדיונים, כל מה שסוכם הכל נעשה בעיתו ובזמנו, וזה הבסיס לשיתוף פעולה הדוק גם בהמשך בכל התחומים עד שהשכונה הזו תהיה תפארת וגאווה לעיר לוד בניגוד גמור לכל התחזיות השחורות של אלו שהתנגדו להקמה ואמרו שהשכונה תפגע בעיר".

בהמשך הבטיח את המשך תנופת הבניה בשכונה. "ההשקעה צריכה להימשך, וכפי שנראה ההישג של מבנה ביה"ס שהכול באופן ראוי כך יהיה בע"ה בשאר התחומים כמו בתי הכנסת, מבני הדת ותחום התחבורה שאנחנו משקיעים בו כוחות ומאמצים רבים בתקופה הזו להגיע להסדר לטובת התושבים".

"לאחר ימי החנוכה זה הזמן המתאים לומר, כפי שהייתה מסירות נפש בנס פך השמן הטהור, כך למדנו לאורך הדורות שאנחנו לא מוותרים על קוצו של יוד בכל מה שקשור לחינוך שלנו ושל ילדינו, לא ניכנע לקשיים, לחצי זמן או לחצים פוליטים, הדרך הפדגוגית המסורה לנו מרבותינו גדולי הדורות זצ"ל ושליט"א היא המוליכה אותנו בכל דבר, פה אני אומר לכל אלו שמייעצים לנו ואומרים לנו איך לחיות ואיך לחנך, תשאירו לנו את החינוך שלנו, אל תגעו לנו בפך השמן הטהור שלנו".