חדש ב'מעייני הישועה': מחלקת אף אוזן גרון מורחבת

כשבחיקו כמעט ארבעה עשורים של ניסיון, הפרופסור מיכאל וולף, מהבולטים ברפואת אף-אוזן-גרון בישראל מקים מחלקה חדשה ב'מעייני הישועה'.

ערוץ 7 , ד' בטבת תש"פ

פרופ' מיכאל וולף
פרופ' מיכאל וולף
צילום: דוברות מעיני הישועה

לפני כשבועיים, בגיל 67, סיים הפרופסור מיכאל וולף את תפקידו כמנהל מחלקת אף-אוזן-גרון במרכז הרפואי שיבא ב'תל השומר' ועבר לאתגר הבא שלו: הקמת מחלקה מורחבת של אף אוזן גרון במרכז הרפואי 'מעייני הישועה'.

עד כה פעילים ביחידת א.א.ג רופאים בכירים ביותר: פרופ' רפאל פיינמסר, ד"ר פטר פרידמן וד"ר פרנסין פרטוש. כולם בעלי שם וניסיון בינלאומי.

הפרופסור וולף עבד ב'תל השומר' במשך 38 שנים, ובמשך 11 שנים מהן כשימש מנהל. את לימודיו עשה באוניברסיטת תל אביב שם הוא פרופסור מן המניין.

"אני עדיין ב'טירונות' כאן ב'מעייני הישועה' אבל ציפיות כבר יש לי – ולמרבה השמחה אני מבין ומקווה שהן משתלבות עם תכניות בית החולים", אמר.

לדבריו, המחלקה שבראשה יעמוד וולף – אחרי קליטת כוח אדם וציוד רפואי – תשים דגש על "רפואת אא"ג המותאמת לקהילה, כי זו הייחודיות של 'מעייני הישועה'. אני תקווה שהמחלקה תהיה ברמה האקדמית הטובה ביותר ונתאים את עצמנו לאופי הקהילתי שיש כאן. לקהילתיות יש יתרונות עצומים לעומת בתי חולים אחרים: ביכולת לעקוב אחרי חולה, ביחסי הקרבה ועוד. הזמינות כאן הרבה יותר גבוהה והקירוב של החולים ל'מעייני הישועה' מאפשר ליכולת ליצור קשר בלתי אמצעי ואינטנסיבי.. ננצל את כל אלה כדי לתת את השירות הטוב ביותר לציבור שנסמך על 'מעייני הישועה'".

פרופסור וולף הוסיף כי במקומות אחרים "קיימות גם בעיות אדמיניסטרטיביות בין קופות החולים לבית החולים".

בכוונתו של מנהל המחלקה החדשה "להתפתח בתחומים של רפואת אף אוזן גרון שנותנת את הכירורגיה הבסיסית הראשונית של צוואר, אף, אוזניים, רפואה קלינית על מגוון כליה. אני מקווה שנוכל עוד להרחיב את השירות של קול, צרידות ובליעה – שאינם קיימים כיום באופן מספיק בקהילה''.