היולדת הראשונה לשנת 2020, שחאדה הבה
היולדת הראשונה לשנת 2020, שחאדה הבהצילום: דוברות הדסה

האגף לנשים ויולדות במרכז הרפואי ''הדסה'' מסכם את שנת 2019 עם כ- 14,000 לידות בהדסה הר הצופים ובהדסה עין כרם, המספר הגבוה ביותר בהדסה מאז ועולם.

פרופ' שמחה יגל, מנהל האגף לנשים ויולדות בהדסה, אומר כי מגמת העלייה המובהקת במספר היולדות מלמדת על בחירתן של נשים ללדת במקום הבטוח והמקצועי ביותר המעניק שירות אישי וחם, בו הצוותים הרפואיים והסיעודיים אשר עושים הכל למענן.

"עליה מרשימה זו היא ללא ספק הודות לצוותים הנפלאים, המיילדות, האחיות והרופאים ובנוסף, הודות לפתיחת חדרי הלידה החדשים בהדסה הר הצופים אשר חוגגים כעת שנה להיווסדם ומהווים מוקד משיכה לנשים רבות אשר בוחרות בפינוק החדשני והנעים", אמר יגל.

''אני מקווה שהמשך המצוינות שלנו, יחד עם שיפור נוסף בתשתיות ובמיוחד השיפוץ בו התחלנו בחדרי הלידה בעין-כרם, יתרמו לרווחת תושבי ירושלים ומחוצה לה ונשים נוספות ימצאו אצלנו את הפינה המקצועית והחמה עבורן".

פרופ' שמחה יגל
פרופ' שמחה יגלצילום: אלירן אהרון

עוד אמר פרופ' יגל כי "מאחורי המספרים הללו עומדות נשים שהן עולם ומלואו, כל אחת בפני עצמה. נשים המגיעות אלינו עם מכלול של רגשות ותחושות וצרכים אישיים בדרך לחוויה הכי משמעותית שיעברו – הבאת חיים חדשים לעולם.

לכל אחת אנו משתדלים להעניק חווית לידה שהיא שלה, שנתמכת ברצונותיה ובחלום שרקמה לעצמה ובשמירה מירבית על בטחונה ובטחון התינוק. יחד עם אלו אנו מקבלים אל חדרי הלידה את בני הזוג ואת המשפחה אשר שותפים לחוויה ומלווים את היולדת בחדר הלידה ובמחלקות ההתאוששות".

"שמו של בית החולים הדסה, על שני מרכזיו בעין כרם ובהר הצופים, ידוע ומוכר לכולם כמוסד מוביל ומקצועי, היודע לסייע בכל מצב רפואי", סיכם פרופ' יגל. ''צוותי חדרי הלידה, מחלקות היולדות, מחלקות תינוקות ופגים, המחלקה לפוריות והמחלקה להריון בסיכון – כולם מעניקים את מלוא תשומת הלב והטיפול הנפלא ליולדות ולתינוקות, לרבות ליווי במהלך ההיריון – גם המורכבים שבהם''.

היולדת הראשונה בשנת 2020 בהדסה היא שחאדה הבה בת ה-30, סטודנטית לרפואה מנצרת הלומדת בהדסה, וילדה את בנה בהדסה הר הצופים באמצע הלילה הראשון של השנה החדשה.

"מאוד התרגשתי ללדת בשנה החדשה", היא מספרת בהתרגשות. "הצוות שליווה אותי בהדסה הר הצופים היה מדהים מתחילת הלידה ועד סופה, הרגשתי כמו עם משפחה חמה. טיפלו בי מיילדות ואחיות ופרופ' אסנת ולפיש מנהלת המחלקה, כולן בחיוכים גדולים. אני מאחלת לכולם שנה מוצלחת ובריאה ולהדסה שימשיכו להיות בית החולים הכי טוב שיש".