ח"כ אלכס קושניר
ח"כ אלכס קושניר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

האם הסרטון הפרובוקטיבי יעלה לח"כ קושניר כסף רב? ישיבת "הרעיון היהודי", דורשת מח"כ אלכס קושניר לפצות אותה בסכום של 100 אלף שקלים בגין הפרת זכויות יוצרים בסרטון הפרובוקטיבי שפרסם השבוע.

בסרטון, שזכה לכינוי "סרטון הנידה", שילב קושניר איור של הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל שנלקח מספר הקומיקס "הרב כהנא" שהוציאה לאור ישיבת 'הרעיון היהודי' בירושלים.

את מכתב הדרישה, המהווה גם מכתב התראה לפני הגשת תביעה, שיגר לח"כ קושניר בשם הישיבה עו"ד איתמר בן גביר.

"הסרטון הוא סרטון פוגע ומכפיש אך בכל מקרה אסור היה לך לעשות שימוש באיור שימוש באיור ללא רשות", טען בא כוחה של ישיבת הרעיון היהודי, כתב בן גביר.

עוד נטען כי השימוש "מהווה מגוון עוולות אזרחיות כלפי מרשתנו ובין היתר מפר את זכויות היוצרים של מרשתנו, מעוול בעשיית עושר ולא במשפט, מעוול ברשלנות ופוגע בזכותה החוקתית של מרשתנו לקניין".

קושניר נדרש במכתב להסיר את האיור מן הסרטון שהופץ ברשתות המדיה השונות באופן מיידי, וכן לפצות את ישיבת הרעיון היהודי בגין הפגיעה בזכויותיה בסכום של 100,000 ש"ח.

בן גביר מסר כי "מעבר לכך שח"כ קושניר הפיץ דברי בלע והסתה חמורים ואנטישמיים נגד הציבור החרדי ובכלל הציבור שומר המסורת בישראל, הרי שהוא גם הוסיף חטא על פשע, הפר זכויות יוצרים – והשתמש בתמונה של רב גדול בישראל עבור התעמולה האנטישמית שלו. כעת נלמד אותו דרך הכיס מהי משמעות הפרת זכויות יוצרים, ולא פחות חשוב מכך, שהשמצת יהודים עולה וביוקר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו