אחד הרכבים שנפרצו
אחד הרכבים שנפרצו צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה שני גברים תושבי נתניה אשר פרצו לרכבים חונים סמוך לשמורות טבע באזור השרון, ביניהם גם רכב של חתן וכלה שהגיעו למקום לצילומי החתונה שלהם.

אחד החשודים בירך את את החתן והכלה בברכת "מזל טוב" ואז שבר את שמשת חלון הרכב וגנב מתוכו תיק עם טלפון נייד, ארנק, כרטיסי אשראי, תכשיטים, תעודות זהות סט איפור של הכלה, בגדים וכסף מזומן בסכום של כ-1,750 ₪.

בהמשך, לאחר שזהות החשוד נחשפה למשטרה, החשוד מכר את הטלפון הנייד שגנב. באוקטובר האחרון הגיעו שוטרים לעצור אותו. הוא הבחין בהם דרך עינית הדלת, התחבא בתוך ארון ואמר לבת זוגתו שתאמר לשוטרים כי אינו בבית.

תלונה שנייה התקבלה ב-20 בנובמבר. אישה החנתה את רכבה סמוך לנחל אלכסנדר ויצאה לטיול משפחתי. החשוד ניצל את ההזדמנות, שבר את חלון הרכב שלה וגנב מתוכו שלושה תיקים, טלפון נייד וכרטיסי אשראי.

במקרה נוסף פרץ החשוד לרכב שחנה בסמוך לאגם יקום, שבר את חלון הרכב וגנב מתוכו תיק איפור.

בתום חקירה סמויה הבחינו בלשי המשטרה בשני חשודים סמוך לשמורת הטבע חוף השרון, כשחשוד אחד פורץ לרכב והחשוד האחר מתצפת ו''מאבטח'' את המעשה.

השוטרים עצרו את החשודים והתברר כי מהרכב אליו פרצו הם גנבו ילקוט בית ספר, תיק רחצה ומטען נייד. במהלך חיפוש שנערך בביתו של החשוד הפורץ, נמצא כי החזיק בביתו סם מסוג קנביס במשקל של כ-17 גרם.

חוקרי המשטרה הצליחו לקשור את החשודים ל-5 מעשי ההתפרצות והגניבות, ומעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה. השבוע הגישה מחלקת התביעות של משטרת ישראל כתב אישום נגד החשודים בעבירות של פריצה לרכב, גניבה מרכב, חבלה במזיד ברכב, הפריה לשוטר והחזקת סמים. יחד עם כתב האישום הוגשה נגד החשודים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.