זעם באיראן: ננקום ב"רוצחים ובפושעים"

מנהיגה הרוחני של איראן אומר בעקבות חיסול סולימאני כי "המשך המאבק ומימוש הניצחון הסופי יהיה מר ביותר על הרוצחים והפושעים".

דלית הלוי - ערוץ 7 , ו' בטבת תש"פ | עודכן: 10:25

עלי חמינאי, מנהיגה הרוחני של איראן, מבכה את מותו של קאסם סולימאני, מפקד כוח אל-קודס של משמרות המהפכה, בתקיפת אווירית של ארה"ב בשדה התעופה של עיראק.

באיגרת לעם האיראני כתב ח'מינאי: "הנקמה העזה מצפה לפושעים אשר ידיהם המטונפות מטונפות בדמו ובדם שאר השהידים בתקרית אמש. השהיד סולימני היה אישיות לוחם בזירה הגלובלית וכל התומכים במאבק דורשים לנקום את דמו.

''על כל הידידים, וכמובן האויבים, לדעת כי דפוס הג'יהאד במאבק ימשיך כפל כפליים, וכי הניצחון המכריע יהיה לימין המוג'אהידין ההולכים בדרך הזו המבורכת. אובדן המנהיג שלנו היקר שחייו הוקרבו (בג'יהאד) מר לנו, ואולם המשך המאבק ומימוש הניצחון הסופי יהיה מר ביותר על הרוצחים והפושעים", הוסיף חמינאי.

נשיא איראן חסן רוחאני אמר בתגובה על חיסול מפקד כוח קודם קאסם סולימאני כי "מות השאהידים של סולימאני יהפוך את איראן לנחרצת יותר בהתנגדותה לאימפריאליזם של ארה"ב, ובהגנה על ערכינו האיסלאמיים".

"ללא ספק, איראן ומדינות שוחרות שלום אחרות באזור ינקמו", איים רוחאני.

מנהיג חיזבאללה, נסראללה, הגיב על חיסול סולימאני: "מקנא בסולימאני על המוות ועל הגמול העצומים הללו. נקמת הדם מול הפושעים שהרגו אותו היא באחריות כל 'המתנגדים והלוחמים' ברחבי העולם".