ונדליזים בהובלת פעילים אירופאים

עשרות ערבים ואנרכיסטים הגיעו הבוקר (שישי) לכביש הגישה ליישוב אביגיל בהר חברון.

אורלי הררי , ו' בטבת תש"פ

ונדליזים בהובלת פעילים אירופאים
ונדליזים בהובלת פעילים אירופאים
צילום: מועצה אזורית הר חברון

עשרות ערבים ואנרכיסטים הגיעו הבוקר לכביש הגישה ליישוב אביגיל בהר חברון ולמעיין הסמוך והטרידו רכבים שחלפו במקום.

ממועצת הר חברון נמסר כי אנרכיסטים וערבים נופפו בדגלי אש"ף והשחיתו בגרפיטי שלטים וסלעים בכניסה למעיין.

ניצן, תושבת אביגיל תיארה את ההתרחשות, "האנרכיסטים והערבים נצמדו לכל רכב שעבר והמשטרה והצבא הורו לנו לנסוע מהר ולא לעצור. תחושה לא נעימה בכלל. בטח כשזו שעה בה הסעות הילדים חולפות במקום. תושבי אביגיל מתנגדים לכל סוג של אלימות, גם כלפי הטבע והנוף. המעיין הוא לרווחת הציבור הערבי והיהודי כאחד וצר לנו על הנזק שנגרם בעקבות תנועות אנרכיסטיות לא מקומיות, שמגיעות מידי פעם להפריע את שלוות התושבים".

"אנו מצפים שהצבא והמשטרה יפזרו מראש התארגנות כזאת על כביש ראשי ולאחר שנעשה יאתרו ויטפלו במשחיתים ובפוגעים".

במועצה מציינים כי בשנה האחרונה התחזק שיתוף הפעולה של התושבים והמועצה עם ארגונים כמו עד כאן ו-DMU. אלה העבירו התרעה לתושבים ולכוחות הביטחון כבר אתמול (חמישי) על ההפגנה המתוכננת.

"הארגונים עוקבים אחר האנרכיסטים שמגיעים מחו"ל ומתסיסים את תושבי האזור הערבים להתנכל להתיישבות ולפלוש לקרקעות. הבוקר נצפו נציגי ארגון EAPPI אנרכיסטים פעילי הכנסיה האירופאית הנתמכים מידי שנה במאות מליונים ונשלחים ליהודה ושומרון כדי לפגוע בהתיישבות. לאחרונה החלה משטרת ישראל ומשרד החוץ לפעול נגדם לאחר שפעלו נגד חיילים ושוטרים", נמסר.

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון אמר "אנו רואים בחומרה את הפעילות הארופאית ביהודה ושומרון הפוגעת במשילות הישראלית ובתושבים. בזמן שכוחות טרור מאירן מפעילים אוכלוסיה אזרחית על גבולות המדינה לפגוע בנו, שולחים מדינות אירופה 'פעילי זכויות' - אנרכיסטים לתוככי מדינת ישראל להתסיס את השטח, לפגוע בשגרת התושבים ולשנות מציאות על ידי מימון טרור החקלאות והבניה. הם כואבים את מרקם החיים ופוגעים בעיקר באוכלוסיה הערבית שבשנים אלו בזכות הרגיעה נהנת מרווחה ופריחה. אני מצפים מכוחות הביטחון ומערכת המשפט לפעול כנגדם ביד קשה ולגרש אותם לאלתר למידנתם. שוב הם הוכיחו היום כמשפט שלמה 'גם לך וגם לי לא יהיה' מי באמת חי ואוהב ולמי שייכת הארץ הזאת".

מארגון DMU נמסר, "אותם פעילים זרים נכנסים לארץ על אשרת תייר ובכך מפירים את החוק, לצד זאת הם מתעדים את חיילי צה"ל ופוגעים בשגרת התושבים. רק לפני כחודש התפרצו עשרות פעילים כאלה, לחווה חקלאית ולבית פרטי בבקעת הירדן. על שר הביטחון וראשי מערכת הביטחון להבין כי יש לפעול נגד אותם זרים פורעי חוק על אחת כמה וכמה לאחר החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג כי יש בסיס לחקור את ישראל. תיעוד חיילי צה"ל המתבצע על ידי אותם פעילים במסווה של תיירים עלול לשמש בעתיד לתביעות נגד חיילינו".

מנכ"ל ארגון עד כאן גלעד אך, אשר פועל כנגד ארגונים אלו מסר "לצערנו ארגונים אנטי ישראליים במימון זר מתפרעים ומעוררים פרובוקציות מדי שבוע ברחבי יהודה ושומרון במטרה להוציא תמונות וסרטונים אשר יעוררו שנאה לישראל וליהודים ברחבי העולם. התפרעויות אלו הינם המשך ישיר של האנטישמיות הגואה בימים אלו. אנו ציפייה מרשויות החוק לנהוג ביד קשה כנגד המתפרעים ולשים סוף לדבר".טוען....