מודאגת. זהבה גלאון
מודאגת. זהבה גלאון צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בשמאל עולה חשש מריצה נפרדת של מפלגות העבודה-גשר והמנה הדמוקרטי-מרצ, אשר עשויה להערכתם להביא לתרחיש מסוכן בו אחת או שתי המפלגות לא יעברו את אחוז החסימה.

פעילי יוזמת 'בלי איחוד – הקול אבוד' מובילים קמפיין חדש בדרישה לאיחוד מפלגות השמאל, העבודה-גשר, המחנה הדמוקרטי-מרץ, והתנועה הירוקה.

"בזמן שמצביעי הימין מתלכדים מאחורי ראש ממשלה אשר מואשם ב-3 תיקי שחיתות חמורים, מצביעי השמאל מביטים בתסכול אל עבר מנהיגים שהאגו מוביל אותם. הסקרים מראים בבירור כי רוב עצום של מצביעי המפלגות מעדיפים איחוד בשמאל", נמסר מטעם פעילי היוזמה.

מאחורי הקמפיין הנוכחי עומדים יו"ר מרץ בעבר, חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון, גיורא ענבר, שירה מרגלית, אודי פרידן ואילן שילוח.

הקמפיין החדש של היוזמה עלה הבוקר עם הקריאה: "בלי איחוד - העתיד של הילדים שלנו אבוד". על פי הקמפיין, עקב הפיצול, לראשונה בתולדות המדינה, ישנו חשש אמתי למחיקת הגוש השפוי. פעילי היוזמה מסרו הבוקר כי "בלי איחוד, 8 מנדטים עלולים ללכת לפח ואיתם המדינה. בלי איחוד מקומו של נתניהו כראש ממשלה מובטח משום שלא יהיו מי שיילחמו ויגבשו גוש אנטי-שחיתות ואנטי-חסינות".

פעילי היוזמה חושפים בנוסף סקר שנערך על ידי מכון הסקרים קאנטאר מדיה בקרב כ-600 מצביעי המפלגות בגוש, מתוכם כ-300 מצביעי העבודה-גשר, וכ-300 מצביעי המחנה הדמוקרטי-מרצ. מהסקר עולה כי 76% ממצביעי המפלגות תומכים באיחוד של המפלגות בגוש, בעוד שרק 24% מתנגדים.

מהיוזמה נמסר, בתגובה לממצאי הסקר, "לא יעלה על הדעת שמנהיגי המפלגות הללו ילכו נגד המצביעים שלהם ויעשו מה שמתאים להם אישית ממניעים זרים ובאופן בוטה נגד רצון בוחריהם. זוהי קריאה אחרונה לפרץ, הורביץ, לוי, שמולי, שפיר, ברלב, זנדברג, ושאר המנהיגים - להתעשת ולפעול לפי רצון הבוחרים שלהם, שלא יסלחו להם אם לא יעשו כך".