חוננו: לאפשר לעצורים לפגוש עורך דין

עו"ד עדי קידר המייצג את העצורים הגיש לבית המשפט העליון ערר על החלטת בית המשפט המחוזי לאשר את איסור המפגש עם עו"ד שהוטל עליהם.

ערוץ 7 , ח' בטבת תש"פ

עו"ד עדי קידר
עו"ד עדי קידר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארגון חוננו הגיש הבוקר (ראשון') באמצעות עו"ד עדי קידר, ערר לבית המשפט העליון בדרישה לאפשר לשני הצעירים העצורים בשב"כ לפגוש עורך דין.

הערר הוגש לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את הבקשה לבטל את הצו החריג שהוציא השב"כ נגד שני הצעירים שנעצרו, צעיר כבן 18 תושב בני ברק וצעיר כבן 18 תושב אזור מודיעין, ואשר אוסר עליהם לפגוש בעורכי דינם.

בארגון מזכירים כי זהו היום הרביעי בו אחד מהעצורים אינו פוגש בעורך דין וכי מצבם של השניים אינו ידוע. במסגרת הערר דרשו בארגון גם כי העצורים יובאו עוד היום לדיון בבית משפט, וזאת על מנת שבית המשפט יעמוד על מצבם.

עו"ד קידר תקף בבקשה את השימוש בצו החריג המונע מהשניים לפגוש בעו"ד וטען כי מדובר בעבירות אשר אינן מצדיקות את מניעת המפגש.

בתוך כך, היום צפוי להתקיים בבימ"ש השלום בפ"ת דיון בעניינו של עצור נוסף, קטין, אשר בית משפט השלום הורה לשחררו ביום שישי למעצר בית אך בית המשפט המחוזי הורה להותירו במעצר עד היום. בכוונת עורכי הדין של 'חוננו' לבקש את שחרורו המידי עוד היום.