נחום נביס שנפצע אנוש בפיגוע נפרד מהרופא שהציל את חייו

נחום נביס אשר נפגע אנושות בפיגוע הדריסה ליד הישוב אלעזר לפני ארבעה חודשים, נפרד מהרופא שהציל את חייו בהדסה עין כרם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בטבת תש"פ

נחום מסמן 'וי' לרופא שהציל את חייו
נחום מסמן 'וי' לרופא שהציל את חייו
צילום: דוברות הדסה

נחום נביס בן ה-17.5, שנפצע באורח אנוש בפיגוע הדריסה הקשה ליד הישוב אלעזר שוחרר מבית החולים הדסה בו ניצלו חייו והחל בתהליך שיקום.

כאשר פונה נביס להדסה עין כרם ביום הפיגוע, חייו היו תלויים על חוט השערה לאחר שסבל מפגיעת ראש קשה ביותר. נביס נותח מיידית על ידי הנוירוכירורג ד״ר סמואל מוסקוויסי והמרדים ד״ר אבו-ג׳אריס תאמר, בניתוח שהציל את חייו.

נביס שהה זמן ממושך ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי כשהוא עושה צעד אחר צעד בתהליך החלמה מורכב וקשה, ונותח עוד מספר פעמים, כאשר משפחתו לצידו כל העת.

עם הטבה נוספת במצבו, שוחרר נחום מבית החולים הדסה, ועבר לאשפוז שיקומי שצפוי להיות ארוך. צוות הדסה שטיפל בו הגיע להיפרד ולחזק עם צאתו של נחום מבית החולים.

הוריו של נחום, זהבה ונפתלי כתבו עם צאתם, "תודה לבורא העולם ששלח לנו שליחים כמלאכים בהדסה עין כרם. לכולם לכולם אנחנו מודים-- מאנשי הניקיון שעבודתם חיונית, כוחות העזר החייכניים שעובדים קשה, האחים והאחיות המסורים שנותנים את כל הלב, המתמחים שעובדים לילות כימים ובכל זאת עושים כל מה שצריך ומתייחסים כל כך יפה גם בזמני עייפות לא פשוטה".

"מעל הכל- תודה גדולה שבלתי ניתנת לתיאור במילים לנוירוכירורג הבכיר ד"ר סמואל מוסקוויסי (Dr Samuel Moscovici) שהיה שליח נאמן ומסור במלחמה להצלת חייו של נחום (ולא פעם אחת), שעשה הכל במקצועיות גדולה ובלב רחב, ובזכותו ובזכות ד"ר גיא רוזנטל (Dr. Guy Rosenthal) מנהל יחידת טיפול נמרץ נוירוכירורגיה בעין כרם יש לנו את נחום חי ונושם, שעובד קשה מתקדם ומשתקם", הוסיפו ההורים.

הוריו של נחום מבקשים מהציבור להמשיך להתפלל לרפואתו של נחום אלימלך רפאל בן זהבה רבקה.