אילו מיומנויות כדאי לציין בקורות חיים?

בשוק העבודה יש חשיבות לערך המוסף בקורות חיים שמבדיל בין מתמודדים ראויים ומנוסים. הדרך לבלוט היא ע"י ציון של תכונות ומיומנויות.

תגיות: קורות חיים
תוכן שיווקי , ח' בטבת תש"פ

אילו מיומנויות כדאי לציין בקורות חיים?
אילו מיומנויות כדאי לציין בקורות חיים?
צילום: יח"צ

מה החשיבות של ציון המיומנויות שלנו בקורות החיים?

בשוק העבודה התחרותי והדינאמי המאפיין את השנים האחרונות, התחרות על משרות מורגשת מתמיד. כיום בתחומים רבים תארים ואפילו ניסיון לא תמיד מכריעים מי יתקבל למשרה כמו המרכיב האנושי.

אנחנו חיים בעולם בו אנחנו נדרשים לשווק את עצמנו, ולכן לא מספיק שקורות החיים שלנו יציינו רק את פרטי ההשכלה והניסיון התעסוקתי היבשים שלנו. אנחנו צריכים להצליח להביא משהו מהייחודיות שלה בתור עובדים, ובתור בני אדם אל קורות החיים כדי שיהיה לנו ייתרון משמעותי על המתחרים שלנו.

תכונות האופי הבולטות שלנו, האם יש לנו חוש טכני? האם ניחנו באינטליגנציה ריגשית גבוהה? אלו הן שאלות מהותיות שהמעסיקים הפוטנציאלים שלנו שואלים את עצמם כשהם בוחנים אותנו כמועמדים, ולכן אלו שאלות שאנו חייבים לדעת להשיב עליהן.

איזה סוג של מיומנויות כדאי לציין?

כפי שאנו יודעים לספר אודות ההשכלה והקריירה שלנו כסיפור של התפתחות וצמיחה, כך קורות החיים שלנו צריכים גם לשקף צמיחה אישית והרחבה של הידע. בעת כתיבת קורות חיים, חשוב שנביא לידי ביטוי את אופן החשיבה שלנו, התכונות הבולטות שלנו ודרכי הפעולה שלנו.

האם אנחנו בעלי חשיבה אנליטית? האם יש לנו ראייה מערכתית? האם יש לנו כושר הנהגה? האם ניהלנו פרויקט בעבר? וכמו כן האם רכשנו מיומנויות טכניות, אקדמאיות או פרקטיות מעבר להכשרה שציינו? האם יש לנו ניסיון בכתיבת מאמרים? האם אנו מיומנים בניהול תקציב?

המיומנויות השונות האלה מרכיבות תמונה ברורה וספציפית יותר של מועמד למשרה. חשוב שנציין את התכונות המרכזיות הללו כדי לעביר בצורה ברורה יותר את מה שאנחנו מביאים איתנו לתפקיד אותו אנו מעוניינים לאייש.

אילו מיומנויות מאפיינות אותנו כעובדים ואיך לברר

על מנת להצליח להציג את עצמנו באור המחמיא ביותר, חשוב מאוד שנדע לאפיין את התכונות הבולטות שלנו והמיומנויות שמאפיינת אותנו כמועסקים. כל מעסיק כבר יודע לזהות מתי מונים בפניו תכונות רק כדי להרשים ולרצות, ולכן דיוק וכנות הם קריטיים.

אבל איך נוכל לדעת אילו מין עובדים אנחנו? חשוב קודם כל לבחון את ניסיון העבר שלנו, האם היה קל לנו יותר לעבוד עם שותפים או בכוחות עצמנו? כאשר נתקלנו בבעיה בזמן העבודה, באילו כלים השתמשנו בכדי לפתור אותה? אם הינו שואלים מעסיקים וקולגות מהעבר, כיצד הם היו מתארים אותנו?

השאלות האלו יעזרו לנו להכיר טוב יותר את המיומנויות שלנו וכיצד לנקוב בהם בצורה החדה ביותר ולהצליח להתבלט מעל המתחרים שלנו.

אילו מיומנויות המעסיק שלי מחפש?

וכפי שחשוב שנבין מה הם היתרונות הייחודיים לנו, חשוב מאוד שנבין אילו מיומנויות המעסיק שלנו מחפש. חשוב שנבחן האם יש הלימה בין מה שאנחנו מביאים לתפקיד למה שנדרש. כדי להבין טוב יותר אילו מיומנויות מחפש המעביד שלנו נרצה בראש ובראשונה להתייחס ברצינות, מעבר לדרישות הסף הנוגעות לניסיון, לתכונות האופי שהוא מתאר במודעת הדרושים.

האם אנחנו סבלניים? האם נתמודד עם עבודה מול הרבה גורמים שונים? האם אנו מגיבים טוב תחת לחץ? במידה וכן, קורות חיים שישקפו את המיומנויות האלו ישפרו את הסיכוי שלנו לקבל תשובה חיובית.

כמו כן, חשוב שנחקור קצת מה אופי החברה בה אנו עומדים לעבוד. כיצד הם מתארים את עצמם באתר האינטרנט שלהם? כיצד מתארים אותם בעיתונות? מה מבדיל אותם מהמתחרים? האם נשמע שסביבת העבודה המצטיירת מהמחקר שלנו היא כזאת שנפרח בה? ואם כן, כיצד נבהיר את זה באופן הברור ביותר בקורות החיים שלנו.

איך להביא את המיומנויות שלי לידי ביטוי?

ברגע שעשינו את החקר האישי כדי לגלות מהן המיומנויות שיתנו לנו ייתרון במשרה בה אנו מעוניינים, נשאלת השאלה איפה אנו מציינים אותן בקורות החיים שלנו?

קודם כל ישנה אפשרות להוסיף הקדמה קצרה לקורות החיים שלנו, בה נוכל לתאר את סוג העובדים שאנחנו בקצרה ובחדות. חשוב שנתמקד בחלק זה בתכונה אחת בולטת, כדי לא ליצור בילבול. חשוב מאוד שההקדמה תהיה נהירה ולא ברברנית על מנת שלא תעמיס על קריאת קורות החיים.

כאשר אנו מתארים את הניסיון התעסוקתי שלנו חשוב שבאמצעות כל תפקיד נביא לידי ביטוי את אחת מאותן מיומנויות מיוחדות בהן ניחנו. וכאשר אנחנו עוברים על מה שרשום לפנינו כעת, הניסיון, ההשכלה, השירות הצבאי וההתנדבות שלנו.

מה חסר? מה לא ציון בשום מקום? חשוב שתחת כישורים נוספים נוסיף את אותן מיומנויות מיוחדות שחשוב שלא יתפספסו בקריאה של קורות חיינו, כדי שהמעביד הפוטנציאלי יקבל את התמונה הברורה ביותר של מי שאנחנו.

איזה סוג של מיומנויות אני יכול להעיד על עצמי שיש לי?

לפעמים קשה לדעת איזה סוג של מיומנות כדאי לציין ואיזה לא? מה ראוי שיופיע בקורות החיים? התשובה כמובן מושפעת מתחום העיסוק, הגיל, הניסיון ומקום העבודה.

אם העבודה היא בעולם החישובי או האנליטי, למשל עולם התכנות או ההנדסה חשוב לשים דגש מיוחד על אופן החשיבה ועצמאות בפתירת בעיות מסובכות. ולעומת זאת בעולם הטיפול, הסיעוד והליווי הנפשי חשוב לשים דגש על רגישות, סבלנות וחוסן מנטלי.

כמובן שמיומנויות שנבחר לציין גם משלימות ומחמיאות לפרטים היבשים שיכילו קורות החיים שלנו, כך שאם אנו רק בצעדינו הראשונים בקריירה שלנו חשוב שנדגיש כמה אנחנו חרוצים, יסודיים ונכונים ללמוד.

ואם אנו בשלב בו אנו מעוניינים לעבור למסלול של הנהלה, כדאי שנביא יחד עם הניסיון המקצועי שלנו יחסי אנוש טובים ואינטליגנציה רגשית.