הרב אמסלם נגד הרב יוסף: "מטיל בוץ"

בדבריו קרא הרב אמסלם לראשון לציון לעיין בספרי אביו בנוגע לגיורי קטנים והתריע בפניו שלא להטיל דופי ברבנים הסבורים אחרת מדעתו.

בן שאול , ח' בטבת תש"פ

חבר הכנסת לשעבר הרב חיים אמסלם תקף אמש (מוצאי שבת) בחריפות את הרב הראשי הספרדי הראשון לציון הרב יצחק יוסף והטיל ספק בבקיאותו בענייני גיור.

בדבריו התייחס לנאום שנשא הרב יוסף במהלך השבוע האחרון בבית מדרש בראשות הרב יעקב פרץ ליד העיר העתיקה במהלכו פרש את משנתו בסוגיית הגיור בישראל.

"לצערנו יש לנו עסק עם רב ראשי לישראל שאינו יודע מה הוא מדבר. לא רק שאינו בקיא בהלכות גיור, לא רק שאינו יודע ללמוד נכון את הלכות גיור, לא רק שאינו בקיא בפסקי אביו אלא חוזר כמו תוכי פעם אחר פעם על כך ש'אי אפשר לגייר קטנים בגלל בישולי גויים של אמא שלהם אם היא נשארת גויה', אמר הרב אמסלם.

בדבריו קרא לו לעיין בספרי אביו מה הוא כותב על גיורי קטנים והתריע בפניו שלא להטיל דופי ברבנים הסבורים אחרת.

"זו לא חוכמה להטיל בוץ בגיור. אני רוצה להזכיר לך על רב ראשי אחד שכביכול היה מתיימר לדבר נגד המקלים בגיורים ולימים נתפס על שוחד של מאות אלפי דולרים עבור גיורים לאוליגרכים".

"איני רוצה להרחיב בנושא שלא יהיה חילול השם. אבל תבדוק מה קורה בחצר, מה קורה בגיורים ובכל העוסקים בדבר ואל נא תטיל בוץ בתלמידי חכמים שתה לא מגיע לקרסוליהם, שלא למדת את דבריהם, שאינך יודע לעיין כמותם ואתה פותח את פיך לבלי חוק".

את דבריו חתם במילים: "רק אויל מחריש לחכם יחשב. זה חשוב".