הותר לפרסום
נעצרו שני ערבים שביצעו פיגוע דריסה במרץ 2019 בירושלים

חקירת המשטרה שנפתחה לאחר תאונה הביאה לפיענוח פיגוע דריסה. כתב אישום יוגש נגד שני המחבלים.

ערוץ 7 , ח' בטבת תש"פ

ארכיון
ארכיון
צילום: תיעוד מבצעי מד״א

חקירת משטרה בשיתוף שירות הביטחון הכללי הביאה לפיענוח פיגוע דריסה שאירע בירושלים בחודש מרץ אשתקד, בו נעצרו שני ערבים בגין תאונת דרכים ותקיפה.

ב-27 במרץ 2019 בשעות הלילה הוזעקו שוטרים לצומת חטיבת ירושלים בעקבות דיווח על רכב שפגע בשני בני אדם.

כוחות המשטרה שהגיעו למקום פתחו בחקירה ואספו ממצאים וראיות שהובילו לזהותם ומעצרם של החשודים תוך שעות בודדות, שלאחר חקירה שוחררו בתנאים.

בתחילת החקירה נבדק חשד לאירוע חבלני בשיתוף גורמי ביטחון ובהמשך עברה החקירה ליחידת הבוחנים של אגף התנועה של משטרת מחוז ירושלים.

לצד זה נבדקו כיוונים נוספים ובעקבות מידע שהתקבל בשירות הביטחון הכללי והעלה את החשד נגד שני החשודים תושבי מזרח ירושלים בביצוע עבירות פח"ע, החלה חקירה משותפת והחשודים נעצרו בחודש שעבר בשנית לחקירה שבמהלכה התחזק החשד כי אירוע הדריסה בו היו מעורבים, בוצע במתווה של פיגוע משולב, דריסה ודקירה.

מעצרם של החשודים הוארך תחת צו איסור פרסום בפני בית משפט השלום והיום (ראשון) הגישה הפרקליטות נגדם הצהרת תובע שבמסגרתה הוארך מעצרם עד ל-9 בינואר, לשם הגשת כתב האישום נגדם.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר ייצג את הנפגעים בפיגוע, מסר "אנו שמחים ומברכים שבסופו של דבר נתפסו המחבלים. עם זאת, צריך לזכור כי מדובר במחדל ענק, כאשר שני מחבלים שוחררו לחופשי מיד לאחר הפיגוע, וזאת למרות הפצרות חוזרות ונשות שלנו לרבות הצגת עדים וראיות שלא משתמעים לשני פנים. גם לאחר הצגת העדים והראיות המשטרה חקרה עדה אחת בלבד בחקירה מאולצת שלא היה בה ניסיון להביא לחקר האמת".