19 שנים לאחר הפיגוע:
יוסף ליברמן וכלתו חגגו שבע ברכות בקבר יוסף

יוסף ישראל ליברמן הגיע עם כלתו הטרייה מוריה לחגוג בקבר יוסף, 19 שנים לאחר שאביו הלל ליברמן נרצח בדרכו למקום.

אורלי הררי , ח' בטבת תש"פ

החתן והכלה (במרכז)
החתן והכלה (במרכז)
צילום: רועי חדי

19 שנים לאחר שנרצח הלל ליברמן הי"ד בדרכו לקבר יוסף, הגיע בנו יוסף ישראל יחד עם כלתו הטרייה מוריה ובני משפחתם לקיים חגיגת שבע ברכות במתחם הקבר.

החתן והכלה הזמינו את ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אלוף פיקוד המרכז נדב פדן ומח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן להצטרף לשמחתם.

''אנחנו מאוד מחוברים למקום מהצד ההיסטורי שלנו, של המשפחה וכל ההיסטוריה של עם ישראל", סיפר החתן הנרגש, ''היה ברור לנו שנעשה שם את ה-7 ברכות, דווקא בגלל שאבא שלי נרצח שם. זה מקום מאוד מיוחד למשפחה, גם לאשתי היה מאוד ברור שיהיה שם, היא מבינה את הקשר ומאוד רוצה להתחבר גם''.

יוסי דגן אמר "האירוע הזה הוא הוכחה לכוחו של עם ישראל. לא רק שבנו של הקדוש הלל לא בורח מהמקום בו נרצח אביו, הוא חוזר אליו לחגוג את שמחתו הגדולה ביותר של אדם בחייו.

''בכך הוא מראה לעם ישראל ולאויבים שלנו שאת עם ישראל לא שוברים בפיגועים ורציחות, שכאן נמצא שורש נשמתנו ועל המקום הזה ועל ארץ ישראל לא נוותר", הוסיף ראש מועצת שומרון.

הלל אליהו ליברמן הי"ד, תושב אלון מורה, נרצח בשנת 2000 על ידי מחבלים בעת שנכנס לשכם כדי להגיע לקבר יוסף, לאחר שהגיעה לאוזניו שמועה כי קבר יוסף הופקר על ידי צה''ל.

הלל היה בן 36 במותו. הותיר הורים, אישה ושבעה ילדים, ושתי אחיות. הוא הובא למנוחת עולם בבית העלמין ביישוב יצהר שבשומרון.