סבב מינויים בממשלה
ציפי חוטובלי תמונה לשרת התפוצות, דוד ביטן ימונה לשר החקלאות

נתניהו החליט: חוטובלי תמונה לשרת התפוצות, יפעת שאשא ביטון תמונה לשרת הרווחה, יצחק כהן לשר השיכון ודוד ביטן ימונה לשר החקלאות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בטבת תש"פ

ציפי חוטובלי תמונה לשרת התפוצות, דוד ביטן ימונה לשר החקלאות-ערוץ 7
ציפי חוטובלי
צילום: מארק ישראל סלם

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט אחר הצהריים (ראשון) למנות את סגנית השר ציפי חוטובלי (הליכוד) לתפקיד שרת התפוצות. זו הפעם הראשונה שאישה מהציונות הדתית תשב סביב שולחן הממשלה.

עוד החליט נתניהו כי שרת הבינוי יפעת שאשא ביטון תמונה לשרת הרווחה, וסגן השר יצחק כהן (ש"ס) ימונה לשר השיכון והבינוי.

כמו כן הוחלט למנות את ח"כ דוד ביטן לשר החקלאות ופיתוח הכפר. בכיר בליכוד אמר כי נתניהו התחייב בפני ביטן למנותו לתפקיד שר הרבה לפני פתיחת החקירות בעניינו, וראש הממשלה עמד במילתו.

ח"כ ביטן מסר ''‏אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי, אפעל באחריות כשטובת הציבור לנגד עיני. שאיפתו של כל איש ציבור היא לשרת את ציבור בוחריו ואת אזרחי ישראל מהממשלה. אוכיח בעשייתי, כפי שעשיתי לאורך כל הדרך, לכל תפקיד אליו אני נכנס אני פועל להביא לתרומה משמעותית לחברה הישראלית".

השרה יפעת שאשא ביטון מסרה "אני עוזבת היום את משרד הבינוי והשיכון, שהיה לי בית בשנה האחרונה, ואני גאה על הזכות שניתנה לי ע"י השר משה כחלון לטפל בסוגיות הליבה של הדיור בישראל לצידו– דיור ציבורי, מחיר למשתכן, התחדשות עירונית וביטול תמ"א 38.

''אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון שנתן בי, ופניי אל משרד העבודה והרווחה בו אמשיך לקדם ולפעול למען אזרחי ישראל בנאמנות ובנחישות. מיד עם כניסתי לתפקיד אזרז את הכנת התקנות לחוק הפיקוח על מעונות היום", הוסיפה שאשא.

בסיעת כחול לבן תקפו את החלטת רה''מ נתניהו למנות את ביטן לשר החקלאות. ''ראש ממשלה שהפך לעבריין נמלט ממשפט, ממנה כעת חשוד בשוחד למי שיהיה אחראי על מחירי המזון של כולנו. כך הפכה ממשלת נתניהו לארגון פשע שכל מטרתו היא לדאוג לחסינות לעומד בראשו", נמסר ממפלגתו של בני גנץ.

התנועה לאיכות השלטון תקפה גם היא את מינויו של ביטן ומסרה ''ראש ממשלה נאשם בשוחד ממנה שר חשוד בשוחד - ככה נראית ממשלת ישראל. בושה. מושחתים נמאסתם''.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את החלטת ראש הממשלה למנות את ח"כ יצחק כהן מש"ס לתפקיד שר הבינוי והשיכון. ''מינויו של ח"כ יצחק כהן מש"ס לתפקיד שר השיכון בתקופת מעבר זה לא פחות ממחטף פוליטי, במטרה לקבוע עובדות בשטח. לא מספיק שש"ס מחזיקה במשרד הפנים שמעביר תקציבים לטובת ערים חרדיות על חשבון הפריפריה, עכשיו משרד השיכון יעביר שטחי קרקע ירוקים וחקלאיים מהמועצות האזוריות לערים חרדיות", אמר ליברמן.

''אני קורא לראשי המועצות האזוריות לגלות ערנות ולא להסס ללכת לערכאות משפטיות במידת הצורך. בכל מקרה, לאחר הבחירות 'ישראל ביתנו' תדרוש את משרד הפנים ותבחן את כל ההחלטות שהתקבלו בתקופת ש"ס", הוסיף.