אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות מקרים בהם נוסעים בתחבורה הציבורית בימי שישי מצאו עצמם נכנסם לעיר היעד בשבת, יצא רבה של מודיעין עילית הרב מאיר קסלר במכתב לתושבי העיר בבקשה שלא להתאחר יתר על המידה ולא לעשות שימוש בחודשי החורף באוטובוסים האחרונים לפני שבת.

"באנו בזאת לעורר את הציבור היקר בנוגע לנסיעות מחוץ לעיר בערב שבת קודש, שלצערנו שומעים כמעט מידי שבוע כאן ובערים אחרות על תקלות ועיכובים בדרך, המהווים סכנה לחילול שבת ר"ל, ואיך נישא פנינו שאנו החרדים לדבר ה' איננו זהירים מספיק בשמירת שבת קדשנו", נכתב במכתב שפורסם בחדשות JDN.

"בנוסף לחומרת העוון של חילול שבת יש בכך משום חילול ה' בפרהסיא, ובפרט בעת הזאת שהשבת מחוללת כ"כ בריש כל חוצות ה"י חובה עלינו להתרחק מאוד מכל חשש חילול שבת".

לדבריו, אין לעשות שימוש באוטובוס האחרון בחודשי החורף. "ובאנו להזהיר שאין לצאת לדרך אם אין וודאות גמורה שיהיה סיפק להגיע למחוז חפצנו לפני זמן הדלקת נרות, תוך לקיחה בחשבון את העיכובים ביציאה והכניסה לעיר בשעות אלו, ועיכוב במהלך הדרך, שהינו דבר די מצוי, וברור שאין לעלות לאוטובוס האחרון שאיחר מלהגיע לתחנה באיחור משמעותי, (ובמקום שיש ספק יש להתקשר למורה הוראה ולשאול האם מותר לצאת בשעה זו)".

את דבריו חתם: "ובהזדמנות זו הננו קוראים לציבור לחזק מאוד את הזהירות בשמירת השבת, ומן הראוי ללמוד הלכות שבת עם בני הבית בשולחן שבת, ות"ל שיצאו ספרים מצויינים השווים לכל נפש, וישנם בתים הנוהגים ללמוד בכל סעודה הלכה או שתיים, ובוודאי שדבר זה מביא ברכה לבית, שהרי השבת היא מקור הברכה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו