"זכתה" בלוטו, התפטרה, והתנצלה

כתבת הטלוויזיה הספרדית צרחה בשידור חי: "אני לא באה לעבודה מחר!" כששמה התפרסם כזוכה בלוטו. בהמשך התברר שזכתה ב-5,000 אירו בלבד.

ערוץ 7 , ט' בטבת תש"פ

5,000 אירו בלבד
5,000 אירו בלבד
צילום: Mendy Hechtman/Flash90

החגיגה הסתיימה מהר מדי. כתבת בטלוויזיה הספרדית נאלצה להתנצל, לאחר שהתפטרה בשידור חי כשחשבה שזכתה בפרס גדול בלוטו.

על פי הדיווח ב"גלובס", הכתבת, נטליה אסקודרו, צרחה לפני כשבועיים במהלך שידור חי, "אני לא באה לעבודה מחר!" כששמה התפרסם כזוכה בלוטו הספרדי.

מדובר במפעל הלוטו הגדול בעולם במונחי סך הפרסים שלו, אולם בניגוד למפעלים דומים אחרים, הוא מחלק הרבה מאוד פרסים בסכומים קטנים יחסית ולא פרס אחד גדול מאוד.

אולם, החגיגה של אסקודרו הסתיימה תוך זמן קצר, כאשר גילתה שהיא אמנם זכתה בלוטו, אך סכום הזכייה שלה עומד על 5,000 אירו בלבד.

אסקודרו, שעובדת בערוץ הממלכתי RTVE, הספיקה כבר להתנצל בטוויטר על התגובה שלה, והסבירה שהיא "עוברת תקופה קשה מסיבות אישיות".

כאמור, בהגרלת הלוטו של חג המולד בספרד אין זכיות אישיות גדולות כמו בארה"ב, אבל סך כספי הפרסים שמחולק לרוכשי הכרטיסים הוא הגדול העולם.

הסכום הגדול ביותר שקיבל זוכה יחיד השנה בלוטו של חג המולד, שידוע כ"אל גורדו" ("הפרס השמן"), היה 400,000 אירו. הזכייה היתה 4 מיליון אירו, והיא התחלקה בין עשרה שותפים. סך כל הפרסים בהגרלה הגדולה עמד על 2.4 מיליארד אירו.